reklamı kapat

POPÜLER

Philips HTS7200/12

Bu nedenle satın almadan önce uzun uzadıya düşünmeli ve ancak vaktinizin büyük kısmını evinizde geçirmeye razı olduktan sonra bu işlemi gerçekleştirmelisiniz. Abartıyor muyuz? Belki. Ancak sizin de HTS7200/12’yi bizim gibi inceleme ve inceleme sırasında The Dark Knight’ın Blu-ray versiyonunu izleme şansınız olsaydı, eminiz ki siz de bizim gibi düşünür ve yine bizim gibi yazıya nasıl giriş yapacağınızı bilemezdiniz.

FİLM KEYFİNE DOYAMAYACAKSINIZ
BD-Live (Profil 2.0) desteği sunan ve bunu Dolby True HD, Dolby Dijital, Dolby Virtual Hoparlör, Stereo, Dolby Prologic II, DTS ses desteği ile cilalayan HTS7200/12, toplamda 440 W ses çıkışı sunuyor. Dolby Virtual Hoparlör teknolojisi ile 5.1 kanallı bir ortamda meydana gelen ses özelliklerini yineleyerek geliştiren HTS7200/12, bunu Dolby Pro Logic II ile birleştirerek en üst düzeyde ses kalitesi sunuyor. Deep Color teknolojisine de sahip olan HTS7200/12, böylece film seanslarınızda TV’nizden doğal görüntüler elde etmenizi sağlıyor. Kurulumuyla da sorun yaşatmayan HTS7200/12’nin seti üzerinde kapasitif dokunmatik tuş takımı bulunuyor. Set üzerinde ana komutlara yer verilmiş, ancak HTS7200/12’nin beraberinde getirdiği uzaktan kumanda ile gelişmiş diğer komutlara ulaşabiliyorsunuz. EasyLink özelliğine de sahip olan HTS7200/12, böylece uzaktan kumandası ile birden fazla cihazı kontrol edebilmenizi sağlıyor. Pek çok bağlantı seçeneğine yer veren HTS7200/12, üzerinde bir USB ve MP3 Link girişi de bulunduruyor. Bu  sayede taşınabilir disk bağlayarak DivX arşivinize can verebilir ve MP3 çalarınızdaki müziklerinizi rahatlıkla dinleyebilirsiniz. Türkçe’ye verdiği önemle de öne çıkan HTS7200/12, arayüzünde Türkçe dil seçeneğine yer verdiği gibi, kusursuz Türkçe alt yazı desteği de sunuyor. Ancak HTS7200/12’nin arabirimiyle ilgili birkaç sıkıntımız olmadı değil. Öncelikle tepki süresinin yavaş olmasıyla navigasyon sırasında –özellikle sabırsız kullanıcıların- canını sıkabileceğiniz gözlemlediğimiz cihaz, uzaktan kumanda ile verilen komutlar sırasındaki işlem hızıyla da birkaç saniye beklemenize neden olabiliyor. Bunun dışında herhangi bir sorunla karşılaşmadığımız HTS7200/12’yi tüm kullanıcılara tavsiye ediyoruz.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
BD-live ve ses teknolojileri desteği, türkçe arayüz ve alt yazı desteği, piyano siyahı renkli ve cam stantlı tasarımı.

EKSİLER
Arabirim tepki süresi düşük, komutlar arasındaki işlem hızı beklediğimiz gibi değil.

SONUÇ
Her ne kadar birkaç eksiği olsa da ses ve görüntü kalitesine adeta ‘tav olacağınızı’ söyleyebileceğimiz HTS7200/12, fiyat avantajı, şık tasarımı, geniş multimedya desteği ve bağlantı seçenekleriyle oldukça başarılı.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Görüntü Desteği
• 720p, 1080i, 1080p

Ses Desteği
• Dolby True HD, Dolby Dijital
• Dolby Virtual Hoparlör
• Stereo, Dolby Prologic II, DTS

Ses Çıkış Gücü
• 440 W

Frekans Tepkisi
• 40 – 20.000 Hz

Desteklediği Formatlar
• BD-Live, DVD, AVI, AVCHD, MPEG1/2/4
• DivX Ultra, WMV, MKV, XviD, MP3, WMA, JPEG

Bağlantılar
• HDMI, USB, MP3 Link, komponent video çıkışı
• Kompozit video (CVBS) çıkışı, AUX girişi
• FM anteni, Ethernet
• Easy-fit hoparlör konektörleri

YORUMLAR