reklamı kapat

POPÜLER

Philips Streamium

Cihaz oldukça şık sabit bir metalik stand üzerinde duruyor ve ses üretimi için gerekli olan tüm donanım ve yazılıma sahip. Hoparlörlerin arasında orta büyüklükte bir ekran bulunuyor. Her ekranda dört seçenek sunarak büyük harflerle uzaktan da görülebilen ekran, cihazla birlikte verilen kumanda üzerinden yönetiliyor. Bağlı olduğunuz ağa ‘Müzik’ başlığı altından erişerek bilgisayardan paylaştığınız müzik dosyalarını NP2900 ile çalabiliyorsunuz. Bunun için öncelikle ağ sunucusu olarak belirlediğiniz bilgisayara cihazla birlikte verilen yazılım CD’si üzerinden sunucu programı kurmanız gerekiyor. Daha sonra gerekli ayarları yapıp arşivinize erişebiliyorsunuz. Kablosuz ağ kullanıyorsanız bağlantı çok daha kolay bir şekilde gerçekleştiriliyor. Fakat cihazı doğrudan tek bilgisayara ethernet kablosu ile bağladığınızda ayarlar biraz teknik hale gelip karmaşıklaşabiliyor.

İNTERNET RADYOLARI
Eğer Streamium NP2900 ile bağlandığınız ağ üzerinden internete erişilebiliyorsa, internet radyolarını da dinleyebiliyorsunuz. Cihaz kendi menüsü üzerinden ülke, müzik türü gibi kategorilerde kayıtlı internet radyolarına birkaç tıklama ile ulaşma imkanı tanıyor. 2 Mbit ve üzeri bağlantılarda interneti aktif olarak kullansanız dahi radyo istasyonlarını kesintisiz bir şekilde dinleyebiliyorsunuz. Cihazın ses kalitesi gerçekten takdiri hak ediyor. LivingSound adı verilen yazılım teknolojisini sunan NP2900, internet veya ağ üzerinden sıkıştırılarak gönderilen sesleri analiz edip yeniden oluşturarak çok doygun ve kaliteli ses yayını yapabiliyor. Gerek bas-tiz dengesi, gerekse genel ses doygunluğu açısından NP2900’ün çoğu müzik tutkununu tatmin edecek ses kalitesine ulaştığını söyleyebiliriz. Bu denli küçük bir cihazdan bu kadar kaliteli ses alacağımızı inanın beklemezdik.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
Cihazın ses kalitesi gerçekten çok başarılı. İnternet üzerinden birkaç tıkla radyo dinlemek mümkün.

EKSİLER
Kablolu ağa bağlamak hem mantıksız, hem de teknik bilgisi olmayan, kullanıcılar için biraz karışık. Kumanda tepki süresi yavaş.

SONUÇ
Kolay kurulumu, şaşırtıcı ses yüksekliği ve kalitesiyle küçük boyutlarda komple müzik ihtiyacını karşılayabilecek bir ürün. Özellikle kablosuz ağ bulunan ev ve iş yerleri için ideal.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Yükseltici (amplifikatör)
• 30 Watt

Hoparlör
• 4 adet entegre hoparlör

Ses Efekti
• Dinamik bas güçlendirici (DBB)

Bağlantılar
• WiFi, ethernet, dijital çıkış
• Kulaklık çıkış, AUX giriş

Ekran
• Entegre LCD

Saat
• Dijital saat, zamanlayıcı

Ağırlık
• 1.5 kilogram

Boyutlar
• 34.7 x 6.8 x 9.9 cm

İLGİLİ HABERLER