reklamı kapat

POPÜLER

PS4

PlayStation 4.5 beklenenden erken gelebilir

Sony’nin yeni oyun konsolu beklenenden daha kısa bir süre içerisinde satışa sunulabilir. The Wall Street Journal’ın aktardığı habere göre Sony, PS4’ten daha bir güçlü performansa sahip olacak PlayStation 4.5, ekim ayından önce piyasada olacak.

Bilindiği üzere Sony, sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR’ı ekim ayında satışa sunmaya hazırlanıyor. Şirketin sanal gerçeklik gözlüğünü piyasaya sürmeden yeni oyun konsolunun duyurusunu gerçekleştireceği iddia ediliyor. PlayStation 4’e kıyasla grafik performansı açısından daha yüksek bir performans sergileyeceği belirtilen PlayStation 4.5’in 4K oyunları sorunsuz bir şekilde çalıştıracağı söyleniyor. Sony’nin PlayStation 4.5’i piyasaya sürmesi durumunda PlayStation VR’ın satış rakamları da artabilir. Sony, PlayStation VR’ın satış fiyatının 400 dolar olacağını kısa bir süre önce duyurmuştu. PlayStation 4.5’in de piyasaya 400 dolardan satışa sunulacağı iddia ediliyor.

Eğer PlayStation 4.5 gerçekten de iddia edildiği fiyattan satışa sunulursa kullanıcıların oyun konsolu ve gözlük için 800 dolar ödemesi gerekecek. Oculus Rift’in çalışması için minimum 1.500 dolarlık bir bilgisayara sahip olmak ve gözlük için de 599 doları gözden çıkarmak gerektiğinin altını çizmekte yarar var.

*Haberde kullanılan ana görsel temsilidir

YORUMLAR