reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 4, İngiltere’de 300 pounddan satışa sunulabilir

Artık bütün gözler Sony‘nin yarın düzenleyeceği PlayStation etkinliğine çevrilmiş durumda. Etkinlikte yeni oyun konsolu PlayStation 4’ü tanıtacağı uzun zamandır iddia ediliyor. Kalan zamanın azalması ise bu iddiaların artmasına neden oluyor.

En yeni iddianın sahibi, PlayStation 4 ile ilgili daha önce de iddialarda bulunan The Wall Street Journal gazetesi. The Wall Street Journal, yarın tanıtılması beklenen PlayStation 4’te sosyal özelliklerin artacağını iddia ediyor. Oyunlarda kazanılan başarıların Facebook ve Twitter üzerinden paylaşabileceği, oyunlarda alınan görüntülerin ise YouTube‘a yüklenebileceği belirtiliyor. Daha iyi bir kullanıcı deneyimini kullanıcılara sunacak olan PlayStation 4’te bulut tabanlı oyun servisi Gaikai’nin de yerini alacağı ifade ediliyor. Bilindiği üzere Sony, geçen yıl bulut tabanlı oyun servisi Gaikai’yi 380 milyon dolara satın almıştı.

The Wall Street Journal’ın haricinde The Times’da PlayStation 4 ile ilgili iddialarda bulunuyor. The Times’a göre PlayStation 4, İngiltere’de 300 pounddan satışa sunulacak. Haberde PlayStation 4’ün Amerika’da İngiltere’deki fiyatından düşük bir fiyata satışa sunulacağı da belirtiliyor. Bütün bu iddiaların doğru olup olmadığı yarın düzenlenecek PlayStation etkinliğinde ortaya çıkacak. Etkinlik, Türkiye saati ile 20 Şubat’ı 21 Şubat’a bağlayan gece 01:00′de başlayacak.