reklamı kapat

POPÜLER

playbook4

PlayStation 4 ve Xbox One’a dizüstü modu [Video]

Mobil çağda hareket özgürlüğünün öncelik olduğu bir zaman diliminde sabit oyun konsollarının başarısı takdir edilesi ancak bir noktada hem konsol oyunlarından kopmak istemiyor ama hareket özgürlüğünüzü geri kazanmak istiyorsanız konsollarınızı dizüstü bilgisayarlara dönüştürmeye ne dersiniz?

Kulağa ilk başta belki de çok alışılmışın dışında geliyor ancak böyle bir çalışma daha önce de yapılmıştı. Aslında Ed Zarick‘in yaptığı bu çalışma sonucu elde edilen cihazlar için dizüstü bilgisayar demek çok doğru değil ancak taşınabilir PS4 ve Xbox One’lar üreten Ed Zarick bu çalışmalarını XBOOK ONE ve PlayBook 4 olarak adlandırıyor. Xbox One sahipleri için tasarımda çok da bir değişiklik yok diyebiliriz hatta Xbox One’ın tasarımını göz önüne aldığımızda XBOOK ONE’lar çok daha zarif görünüyor.

xbook one
Zarick yaptığı üç boyutlu modellemeleri 3D yazıcı aracılığıyla basarak ürettiği konsollar için “açılabilir” gövdeler oluşturuyor. Tipik bir dizüstü bilgisayar görünümüne bürünen konsollar da hareket özgürlüğünü geri getiriyor. Her ne kadar bu dizüstü bilgisayar görünümündeki konsollar “taşınabilir” olsa da konsolların pek çok avantajından feragat etmek bir dezavantaj oluşturuyor. 22 inçlik 1080p ekrana sahip olan XBOOK ONE ve PlayBook 4, büyük ekran ve yüksek çözünürlük sunan televizyonların aksine sizi sınırlandırıyor. Ayrıca iki konsol da bağımsız pil gücüne sahip değil, yani yine bir adaptöre sahip olmanız gerekior. Üstelik her ne kadar dizüstü bilgisayar gibi görünseler de iki cihaz da bir hayli ağır.

playbook4
PlayBook 4’ün satış fiyatı 1.395 dolarken XBOOK ONE’lar Kinect ile birlikte 1.495 dolara satılıyor. Zarick’in diğer çalışmalarına ve cihazlarla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

VİDEO