reklamı kapat

POPÜLER

The PlayBook

Xbox One ve PS4’ü tek gövdede birleştiren dizüstü bilgisayar [Video]

Oyun konsollarının dizüstü bilgisayar haline getirilmesiyle ilgili çalışmadan daha önce bahsetmiştik. Ed Zarick imzalı bu dizüstü bilgisayarlar, Xbox One‘ı ve PlayStation 4‘ü dizüstü bilgisayar olarak kullanma imkanı tanıyordu. Şimdilerde Ed Zarick işi biraz daha büyüttü. İki konsolu da aynı gövdede kullanmaya hazır mısınız?

Ed Zarick’in konsolları dizüstü bilgisayar haline getirdiği çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Birkaç yıl önce Xbox 360’ı 19 inç ekrana sahip bir dizüstü bilgisayara dönüştüren Zarick, daha sonra çalışmalarını 22 inç boyutunda 1080p çözünürlüklü PlayStation 4 ve Xbox One ile devam ettirmişti. Zarick’in yeni dizüstü bilgisayarı ise sınırları tamamen aşıyor çünkü hem PlayStation 4 hem de Xbox One’ı aynı gövdede buluşturuyor.

The PlayBook
Oyuncuların hayali olabilecek bu cihazı The PlayBox olarak adlandıran Zarick, zorlu bir süreçten geçerek sistemini tamamlamış. The PlayBox iki sistemi de bünyesinde barındırıyor ama tabii ki aynı anda çalıştırmıyor. Aynı anda iki sistemi çalıştırmak çok daha büyük, ağır ve hantal bir cihaz anlamına geldiği ve biraz da anlamsız olduğu için Zarick bunu tercih etmemiş. Şu haliyle bile oldukça büyük görünen PlayBox, 22 inçlik ekranla geliyor. Gövdenin sol tarafında PS 4 sistemi, sağ tarafında ise Xbox One sistemi bulunuyor. Sistemler arası geçiş ise cihazın arkasında bulunan bir tuş aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Bunun bir prototip olduğunu belirten Ed Zarick, şimdilik satılabilir bir versiyonun olmadığını da ekliyor.

VİDEO