reklamı kapat

POPÜLER

Xbook One X / Xbox One X
Xbook One X / Xbox One X
Xbook One X / Xbox One X
Xbook One X / Xbox One X
Xbook One X / Xbox One X
Xbook One X / Xbox One X
Xbook One X / Xbox One X

Dünyanın en güçlü oyun konsolu “dizüstü bilgisayar” oldu: Karşınızda Xbook One X [Video]

Yazılım devi Microsoft‘un yaz aylarında tanıttığı yeni oyun konsolu Xbox One X, Edward Zarick tarafından Xbook One X isimli bir dizüstü bilgisayar haline getirildi. Oyun tutkunları bu çalışmaya bayılacak gibi görünüyor.

Daha önce Xbox One ve Xbox One S‘i de dizüstü bilgisayar haline getiren Edward Zarick, bu sefer kendisine dünyanın en güçlü oyun konsolunu seçti. Bu çalışma için Microsoft ile çalışmayan Zarick, temel olarak Xbox One X‘i bir oyuncu dizüstü bilgisayarı haline getiriyor. Oyun konsolunu kendi yaptığı özel bir gövdeye yerleştiren ve üzerine View Sonic marka 21.5 inç 1080p Full HD ekran takan adam, konsola ufak bir klavye dahi yerleştirmiş görünüyor. Bu klavye ile menüler arasında gezilebildiği söylenirken, laptop formundaki konsolun kendi ses sistemi de bulunuyor. Sadece bir adet USB portunu iptal ederek çalışır bir paket oluşturan Zarick, cihaza herhangi bir pil koymadığını belirtiliyor. Bunun arkasında ise Xbox One X’in çok yüksek enerji harcaması yer alıyor. Yani bu dizüstü formundaki cihazı mutlaka elektriğe bağlı kullanmak gerekiyor.

Xbook One X oyunu çok ciddiye alan Xbox One X tutkunlarına özel

Son hali gerçekten oldukça şık görünen Zarick’in koyduğu isimiyle Xbook One X, satın da alınabiliyor. Ancak bu hiç de ucuz olmuyor. 1 TB depolamaya sahip cihazın tam 2,500 dolar + 150 dolar kargo ücreti bulunuyor. Global satışı da bulunan ürünün nasıl çalıştığını aşağıda izleyebilirsiniz.

Video