reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 4’ün yeni güncellemesi sorunları beraberinde getirdi

Cihazlara gelen güncellemeler bazen bir sorunu düzeltirken farklı bir sorunun ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Belki de bu yüzden cihazlarımızda bu kadar fazla güncelleme görüyoruz. Sony’in PlayStation 4 için yayınladığı 4.50 güncellemesi de önemli sorunları düzeltip cihaza yeni özellikler kazandırırken bir yandan da konsolun en önemli özelliğini, yani internet bağlantısını bozmuş gibi görünüyor.

İddiaya göre bazı PlayStation kullanıcıları yeni gelen güncellemeden sonra online oyun oynamak istediğinde sorunlarla karşılaşıyor. Bu sorunlar Wi-Fi ile konsolu internete bağlayan oyuncuları kapsıyor. Wi-Fi ile internete bağlanıldığında bağlantı hatası veriliyor ve bu nedenle de online oyunları oynamak imkansız hale geliyor.

Bir kısım kullanıcı ise internetle ilgili daha farklı bir problem yaşıyor. Wi-Fi şifrelerini doğru bir şekilde girseler bile PS4 her zaman hata veriyor ve yanlış şifre girildiğini belirtiyor. Söz konusu sorunu yaşayan kullanıcıların Wi-Fi şifresini kaldırıp ancak bağlantı kurabildikleri söyleniyor. Ancak şifreyi kaldırmak Wi-Fi ağını herkes tarafından erişilebilir hale getireceğinden dolayı güvenlik endişelerini beraberinde getiriyor. Kablolu bağlantı kuran kullanıcılar hiçbir sorun yaşamıyor ancak bazı kullanıcıların ethernet kablosu kullanmaya uygun bir ortamı olmadığından dolayı bu çözümü uygulamak mümkün olmuyor. Sony’nin yakın zamanda bir güncellemeyle sorunu çözüme kavuşturması bekleniyor.

YORUMLAR