reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 4’ünüzün bozulmasının nedeni böcekler olabilir

Dünyanın en fazla satan oyun konsolu olarak anılan PlayStation 4‘lerin ciddi bir böcek sorunu yaşadığı ve Sony‘nin bu cihazları tamir etmek istemediği ortaya çıktı.

Playstation 4 oyun sevenlerin favorileri arasında yer alsa da kimi zaman nedensiz bir şekilde bozulabiliyor. Daha doğrusu kullanıcılar bozulmanın nedensiz olduğunu zannediyor. Ancak eğer PS4’ünüzü yere yakın ve karanlık bir bölgede tutuyorsanız, bu bozulmaya aslında hamam böcekleri neden oluyor.

Peki hamam böcekleri neden PlayStation 4’leri seviyor? Bu sorunun tek bir yanıtı var: Güç kaynağının yuva yapmak için ideal olması. Hamam böcekleri ulaşabilecekleri yükseklikteki PS4’lerin içine giriyor. Güç kaynağı onlara yaşayacak ve üreyecek sıcak bir ortam sunuyor. Bu süreçte kullanıcı oyun konsolunun böcekler tarafından ele geçirildiğini fark etmiyor. Ta ki hamam böceklerinden biri yanlış bir yere dokunana kadar. Böylece hem hamam böceği ölüyor, hem de PlayStation 4 aniden bozuluyor.

Kullanıcıların asıl problemi bu noktadan sonra başlıyor. Sony böcekler tarafından yuva haline getirilen PlayStation 4’leri tamir etmeyi kabul etmiyor. Bunun için garanti kapsamı dışındaki tamircilere yönelmek gerekiyor. Eğer bu işlemi yapmayı kabul edecek tamirci bulmayı başarırsanız, PS4’ün güç kaynağı değiştiriliyor ve problem çözülüyor.

Hamam böceği problemi yaşamamak için PlayStation 4’ünüzü yerden olabildiğince yükseğe yerleştirmek ve ışıksız ortamları (rafları) tercih etmemek gerekiyor. Aksi halde oyun konsolunuzun aniden bozulduğuna şahit olabilirsiniz.