reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

PlayStation Store için indirimlerden haberdar olma özelliği geldi

Sony bugün birçok oyuncuyu sevindirecek bir güncelleme yaptı. PlayStation Store için indirimlerden haberdar olma özelliği geldi.

Artık kişiler belirledikleri oyunları PlayStation Store üzerinde istek listesine alabilecek ve bu oyunlar indirime girdiği anda haberdar olabilecek. PS uygulaması ya da PS5 konsol temelli bildirim şeklinde çalışacak bu özelliğin gelmesi çok uzun zamandır bekleniyordu.

Bu yeni imkân özellikle Türkiye gibi PS5 oyun fiyatlarının inanılmaz yüksek olduğu ülkeler için büyük önem arz ediyor. Türkiye’de PS5 sahiplerinin büyük çoğunluğu yüksek fiyatları nedeniyle oyunları ilk çıktığından oynayamıyor. Oyuncular mutlaka sağlam indirimler beklemek zorunda kalıyor.

Özel oyunlarıyla fark yaratıyor olmasına rağmen bazı konularda rakip Microsoft’un konsollarında sunduğu kilit özelliklerin gerisinde kalan Sony, yine de yavaş yavaş temel açıkları kapatıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kısa süre önce bu tarafta PlayStation 5 kötü bir haber gelmişti

Daha önce de benzer konularda sık sık gündeme gelen Fail0verflow, kısa süre önce PS5’in firmware yazılımının bazı bölümlerinin şifresini çözmek için kullanılan dahili “PS5 kaynak anahtarlarına” erişim sağladıklarını aktardı.

Fail0verflow bunlara nasıl eriştiğini belirtmedi ve süreç hakkında detaylı bilgi vermedi. Ancak bu veriler ve elde edilenler, uzmanlara göre PS5’in yakın zaman içerisinde kırılmasına neden olabilir. Bu durum elbette Sony için çok kötü görünüyor.

PS5 konsolun kırılması yani yerleşik güvenlik sistemlerinin açılması, konsol üzerinde korsan oyun ve fazlası anlamına geliyor. Sony genelde bu tarz çalışmaları yazılım güncellemesi ile işlevsiz hale getiriyor ancak yine de temeldeki bazı sızıntılar firmayı yakın zamanda oldukça zorlayabilir.

İlginizi Çekebilir

Boston Dynamics’ten güldüren dans videosu