reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

PlayStation VR’a özel Batman oyunu geliyor [Video]

Batman Arkham Knight oyununun tanıtımlarındaki “Be the Batman” (“Batman ol”) sloganını hatırlıyor musunuz? Görünen o ki Batman olmanın vakti geldi de geçiyor.

Advertisement

Bu yılki paneliyle E3 2016‘ya damga vuran Sony, duyurularıyla oyun tutkunlarının aklını başından aldı. PlayStation VR için iddialı pek çok içerik tanıtan Sony, belli ki rakiplerine pabuç bırakmayacak. Sanal gerçeklik teknolojisinde içeriğin önemini de düşününce, Sony’nin dersine ne kadar iyi çalıştığı belli oluyor. Hayran kitlesi geniş oyunları VR’a çekmek, cihazı pazarlamanın en kilit noktası. Tabii bu durumdan Rocksteady’nin en çok sevilen serisi de nasibini alıyor ve Batman Arkham serisinin yeni oyunu VR’a geliyor.

Daha adam akıllı bir oynanış videosu göremedik, sadece bir fragman yayınlandı ama bu heyecan trenine binmemize yeter de artar bile. Joker’in tatlı tatlı konuştuğu fragmanda Batman’in maskesini giymenin nasıl bir his oluşturacağı anlatılıyor. Anlayacağınız PlayStation VR başlığı Kara Şövalye’nin maskesine dönüşüyor. Batman: Arkham VR oyununda belli ki yine ana kötümüz Joker olacak.

Ekim 2016‘da PlayStation VR’a özel olarak çıkacak olan oyun için öyle çok da beklemeyeceğiz. Batman Arkham serisine yeni bir soluk getirecek olan oyunun pek çok kullanıcıya PlayStation VR aldıracağı kesin. Oyun deneyiminin ne kadar tatmin edici olacağını ise yakında göreceğiz.