reklamı kapat

POPÜLER

Resident Evil 7 de PlayStation VR’a uydu [Video]

Sony’nin bombaları bir bir patlattığı E3 2016‘da Resident Evil 7 de resmiyete kavuştu. Serinin yeni oyunu PlayStation VR uyumluluğuyla geliyor.

E3 2016’da Capcom, Resident Evil için oldukça ürkütücü ve iyi hazırlanmış ancak Resident Evil’ı hiç anımsatmayan bir fragmanla karşımıza çıktı. Sonundaki Resident Evil 7 yazısına kadar oyunun serinin bir parçası olup olmadığını anlamakta zorlandık ama aynı zamanda gerilim ve korkuyu oldukça iyi yansıttığını da düşünüyoruz. PC, Xbox One ve PS4 için çıkacak olan Resident Evil 7’nin asıl sürprizi ise PlayStation VR uyumluluğu olması. Fragmanda genellikle birinci şahıs bakış açısı gösterilirken, oyunun PS4 versiyonunda PlayStation VR modu olacağı belirtiliyor. Böylelikle tüm oyun sanal gerçeklik cihazıyla oynanabilecek.

Oyunun hikayesi ise Resident Evil 6’nın öncesinde geçiyor. Amerika’da bir kasabada hayatta kalma mücadelesi konu alınıyor. Geçtiğimiz yıl E3’te tanıtılan RE Engine ile hazırlanan Resident Evil 7, 24 Ocak 2017‘de çıkışını gerçekleştirecek. Ancak PS Plus üyeliğiniz varsa oyunun demosunu hemen şimdi deneyebilirsiniz.