reklamı kapat

POPÜLER

Resident Evil 4 VR

Oculus Quest 2’ye gelecek Resident Evil 4 VR hakkında son detaylar [Video]

Facebook’un sahip olduğu Oculus, Resident Evil 4 VR versiyonu hakkında detaylar paylaştı. Bu yılın sonlarına doğru oyun tutkunlarıyla buluşacağı açıklanan yapımda oyunculara heyecan dolu dakikalar yaşatacağa benziyor.

Oyuncuların oyunun baş karakteri Leoun’u kontrol edebilecekleri yapımda silahlar, eşyalar, oyun dünyasında toplanabilen fiziksel nesneler de yer alıyor. Paylaşılan bilgilere göre Resident Evil hayranlarının bildikleri ve sevdikleri deneyimi sunacağı açıklanan oyunda sinematiklerin de orijinal formatta olacağı belirtiliyor. Stüdyo, animasyonları ve dokuları Unreal Engine 4’e sadık kalarak yeniden oluşturduğunu ifade ediyor. Dokunmatik kontrolör analog çubuklarını kullanmanın yanı sıra VR dostu özelliklerin de yer alacağından söz ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Resident Evil ilk kez sanal gerçeklik dünyasına gelmiyor

Capcom, Resident Evil 7’yi PlayStation VR için yeniden oyun tutkunlarıyla buluşturmuştu. PlayStation 4 için yayınlanan yapım oyuncuları korku dolu bir dünyaya götürmüştü. Pek tabii PlayStation 4 oyuncularının bu deneyimi yaşabilmesi için PlayStation VR gözlüklerine sahip olması gerekiyor. Bu gözlüklerin Türkiye’deki fiyatı ise 3.699 TL. Sony, PlayStation VR’ın yeni versiyonunu da geliştiriyor. PlayStation 5 için satışa sunulması beklenen gözlüğün bu yılın sonunda tanıtılması bekleniyor.  Bu arada Resident Evil VR için hazırlanan videoyu haberin girişinden izleyebilirsiniz.