reklamı kapat

POPÜLER

E-Trike

Üç tekerlekli ve elektrikli ilginç E-Trike ile tanışın [Video]

Kickstarter üzerinde dikkat çekici bir proje daha destek bekliyor. Bu sefer karşımızda üç tekerlekli ve elektrikli ilginç E-Trike yer alıyor.

Tanıtım videosunu direkt olarak yukarıda izleyebileceğiniz E-Trike projesinin arkasında Almanya’da yaşayan Oğuzhan Albayrak bulunuyor.

Geliştirdiği ilk prototip ile Kickstarter’da 32 bin dolar toplamayı hedefleyen Albayrak, henüz bağış hedefinin başında yer alıyor.

Ciddi bir destek bekleyen araç, baktığımız zaman öne konumlandırılan elektrik motoruyla 20 km/s hıza çıkabiliyor. Bu modelin üzerinde herhangi bir pedal yer almıyor.

Gövdesi birçok benzerinden farklı olan ve hareket kabiliyeti yüksek olan model, büyük olmasına rağmen üç tekeriyle elektrikli scooter’lara nazaran çok daha dengeli bir seçenek konumunda yer alıyor.

Alüminyum gövdesi bulunan ve süspansiyon sistemli bir prototipi de hazırlanan araç için istenirse çift pil kombinasyonu kurulabiliyor. Tek pil ile menzil yol duruma göre değişmekle birlikte 35 km olarak açıklanıyor.

Pilleri oldukça şık şekilde gövdeye entegre eden Oğuzhan Albayrak, araç için bebek koltuğu kullanımının dahi mümkün olduğunu gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

E-Trike sadece şehir için kullanımına özel bir seçenek

Disk frenler ile donatılan E-Trike, bir park frenine de sahip. Böylelikle araç üzerinden inildiği zaman kendi başına kayma yapmıyor.

Projenin Kickstarter sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. E-Trike’ın sahibi olmak içinse en az 3.900 euro bağış yapılması gerekiyor.

İlk aşamada 45 adet üretilmesi hedeflenen araç için verilen tahmini teslimat tarihi eylül ayı olarak geçiyor.