reklamı kapat

POPÜLER

Pocket, Android Wear için prototip bir yazılım geliştirdi

Android Wear‘in duyurusunu yapan ve geliştiricileri akıllı saatler için geliştirilecek uygulamalar açısından teşvik eden Google’ın bu hamlesini Pocket karşılıksız bırakmadı.

Mobil veya masaüstü ortamlarda ziyaret ettikleri internet sayfalarındaki metinleri ya da videoları sonradan görüntülemeye olanak tanıyan bir uygulama olan Pocket’ın Android Wear’den ilham alan ilk geliştiricilerden biri olacağa benziyor. Pocket’ın Android Wear için yayınladığı bir prototip yazılım geliştirici aracı versiyonu, web sayfa bağlantılarını kol saati aracılığıyla doğrudan kaydetmeyi mümkün kılıyor.

pocket-ekranSöz konusu prototip geliştiricilerin Pocket’ı kendi uygulamalarıyla birleştirmelerini ve sadece birkaç tıkla kullanıcıların web sayfalarını kaydetmelerini sağlayacak. Pocket resmi web sitesinden yaptığı açıklamada akıllı saatlerin bugüne kadar yalnızca kısa bildirimleri teslim edebildiğini, paylaşım ya da kaydetme gibi özellikler için yeterince hızlı hareket edemediğini belirtti.

Pocket’ın bu yazılım geliştirici aracı sayesinde akıllı saate gelen bildirimler makalelere ya da videolara dönüştürülebilecek. Alınan bildirimler aracılığıyla arkadaşınızın size tavsiye ettiği bir yazıdan haberdar olacak ve bildirim dahilinde olan bir seçenekle bu yazıyı Pocket’ta saklayabileceksiniz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Pocket, Android Wear için prototip bir yazılım geliştirdi” için bir cevap

  1. anil dedi ki:

    Android Wear için en son kim yazılım geliştirsin deselerdi heralde Pocket derdim. Offline okumanın bir numarası haline gelmiş bir yazılım için notification ne kadar önemli tartışılır ki pockettan bugüne kadar hiç bir notification almadım. Bana enteresan geldi bu hamle, bu arada wear api ile küçük bir deneme uygulaması yazdım ve eğer akıllı saatler yada diğer wearable cihazlar güçlü olursa, bu api işe yarar. Aksi takdirde yine zulümden öteye gidemez