reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi POCO M4 Pro 5G

POCO M4 Pro 5G için “resmi” Türkiye fiyatı açıklandı

Xiaomi alt markası POCO’nun yeni akıllı telefon modeli POCO M4 Pro 5G için sonunda resmi Türkiye fiyatı açıklanmış durumda.

POCO M4 Pro 5G için bazı satış sitelerinde kendisini gösteren fiyatlar sonrasında resmi Türkiye fiyatı da açıklandı. Xiaomi Türkiye, POCO M3 Pro 5G modelini şu an Türkiye’de 3.199 TL‘den satıyor. POCO M4 Pro 5G ise N11’deki resmi MiStore satış kanalına Xiaomi Türkiye garantisi ile beraber 5.999 TL (128 GB) gibi yüksek bir fiyatla giriş yapmış durumda. Bu fiyatın yüksek olmasının arkasında Türkiye’de telefonlardan alınan KDV, ÖTV, Kültür Fonu ve TRT Payı gibi vergiler yer alıyor. Ayrıca güncel kurun da oldukça yüksek olduğunu unutmamak gerekiyor.

Telefon, yukarıda da görebileceğiniz gibi ekran delikli standart bir tasarımla geliyor ve siyah ile mavi yanında firmanın ikonik sarı rengini de kullanıyor. Düz bir ekranı olan ve çerçeveleri de ince olan telefon, tasarımda büyük bir fark yaratmıyor. Parmak izi yanda olan cihaz, bağlantı için USB-C kullanıyor.

M4 Pro 5G modeli teknik olarak bakarsak gücünü 6 nm Mediatek Dimensity 810 işlemciden alıyor. İsminde de geçtiği üzere 5G desteği olan (Türkiye’de 5G halen açık değil) telefon, 6,6 inç boyutunda FHD+ 90 Hz IPS LCD ekran üzerine kuruluyor. 1 TB’a kadar microSD desteği olan ürün, 4 / 6 GB RAM + 64 / 128 GB depolama ile geliyor.

Model 33W hızlı şarj sunuyor ve 33W hızlı şarj cihazı kutusundan çıkıyor. Taşıdığı 5.000 mAh pilini 33W hızlı şarj ile 1 saatin altında tamamen dolduran POCO M4 Pro 5G, firmaya göre hafif kullanımda 2 günlük ömür getiriyor.

Kamera tarafına geçtiğimiz zaman telefonun önündeki ekran deliğinde 16 megapiksel selfie kamerası yer alıyor. Arkada ise 50 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı olmak üzere iki farklı kamera yer alıyor.

Kutusundan Android 11 üstü MIUI 12.5 ile çıkan 3.5mm kulaklık girişli M4 Pro 5G, dinamik sanal RAM teknolojisini de beraberinde getiriyor. Bu teknoloji düşük versiyona 5 GB, üst versiyona ise 8 GB ekstra sanal RAM getiriyor.

POCO M4 Pro 5G dikkat çekerken, karşınızda uçan otomobil modellerinin öncüsü: