reklamı kapat

POPÜLER

Porsche’den çalışanlarına kıskandıran ikramiye

Porsche 2018 yılını finansal anlamda oldukça başarılı geçirdi. Bu başarının bir ekip işi olduğunu düşünen firma, çalışanlarına 9.700 euroluk ikramiye dağıtıyor.

Ödenecek tutar çalışma saatlerinden ya da şirket içi kıdemden bağımsız olarak hesaplanıyor. Yaklaşık 25.000 kişiye ödenecek tutar, çalışanlara nisan maaşına ek olarak verilecek. Firma, ödenecek tutarın iki parçadan oluştuğunu belirtiyor. 9.000 euroluk bölüm 2018 finansal yılında gösterilen performansın ödülü olarak kararlaştırılırken, 700 euroluk kısım ise çalışanların emeklilik fonuna özel bir katkı olarak yatırılacak. Porsche İşletme Konseyi Başkanı Werner Weresch şunları kaydediyor: “Çalışma arkadaşlarımız Porsche’ye bu sene müthiş katkılarda bulundular. Söz konusu ikramiye, sene sonunda bulunduğumuz yere ulaşmak için gösterdikleri gayrete bir teşekkür mahiyetinde. Geçirdiğimiz sene tam anlamıyla bir takım işinin sonucuydu. Sahip olduğumuz işgücüne ve esnekliklerinden dolayı çalışanlarımıza minnettarım.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche satışlarında yüzde 4 artış

Senelik ikramiyeler Porsche’nin yabancı olduğu bir konu değil. Alman spor otomobil üreticisi 2018’de çalışanlarına 9,656 euro, 2017’de 9,111 euro, 2016’da 8,911 euro ve 2015’te ise 8,600 euro bonus dağıtmıştı. 2019’da ödenen ikramiyelerin ardında ise markanın bu sene satışlarını geçtiğimiz seneye kıyasla yüzde 4 arttırmış olması bulunuyor. Aynı şekilde markanın gelirleri de geçtiğimiz finansal yıl sonunda yüzde 10 oranında arttı.

İlginizi Çekebilir

Firmanın gelmiş geçmiş en hızlı modelleri

İLGİLİ HABERLER