reklamı kapat

POPÜLER

iphone 13

Foxconn’dan iPhone 13’ün üretimine katkı sağlayacaklara rekor ikramiye

iPhone 13 ailesi için geri sayım başlamışken yeni modellerle ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. iPhone’ların üretiminden sorunlu olan Foxconn, iPhone 13’lerin üretilmesine destek olacak çalışanlara bonus verecek.

South China Morning Post isimli sayfanın aktardığı habere göre iPhone 13’ün üretilmesine katkı sağlayacak Foxconn çalışanlarına 8.000 Yuan (yaklaşık 1.235 dolar) verilecek. Foxconn geçtiğimiz ay çalışanlara 5.500 yuan, geçtiğimiz yıl ise 5.000 Yuan vermişti. Çin’deki fabrikaya geri dönmek isteyen eski çalışanlara bir sözleşme bonusu olarak 8.000 yuan vermeye hazırlanan Foxconn bu parayı iPhone montaj bölümünde dört ay çalışan personellere verecek. Geçtiğimiz yıl pandemi sebebiyle iPhone 12 ailesini ekim ayında lanse eden Apple’ın bu yıl yeni modelleri eylül ayında tanıtması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 hangi özelliklere destek verecek?

Tasarım açısından radikal bir değişikliğe sahip olması beklenmeyen modellerin daha ufak bir çentikle geleceği ifade ediliyor. Daha ufak ekran çentiği sayesinde yeni modellerdeki ekran deneyiminin sonsuz ekran deneyimine bir adım daha yaklaşacağı söyleniyor. Çentiksiz ekran tasarımının önümüzdeki yıl satışa sunulacak yeni iPhone modelinde kullanılacağı dile getiriliyor. A15 Bionic işlemcisiyle gelecek modelde kamera tarafında da iyileştirme bekliyoruz.

Haberde kullanılan görsel temsilidir

İlginizi Çekebilir

Sony’den müzik odaklı ilginç cihaz