reklamı kapat

POPÜLER

iPhone Amerika Çin Apple Foxconn

Amerika – Çin savaşı odağında ilginç iPhone üretim açıklaması

Amerika ile Çin arasındaki ticari savaş taşları yerinden oynatacak çok büyük gelişmelere gebe durumda. Bu konuda Apple da özellikle iPhone odağında risk altında.

Biliyorsunuz Apple’ın iPhone’lar dahil birçok ürünü direkt olarak Çin’de üretiliyor. Bu yüzden de Amerika ve Çin arasındaki ticari savaş nedeniyle Apple’ın gelecekte zor zamanlar geçirme ihtimali bulunuyor. Direkt olarak üretimin yasaklanması beklenmiyor ancak getirilecek yüksek vergiler ile sürecin karlı olmaktan çıkabileceği söyleniyor. İşte bu durum Apple gibi birçok üreticiyi diken üstünde tutuyor. Ancak Apple özelinde önemli bir gelişme var. Şirketin bir numaralı tedarikçisi Foxconn, ihtiyaç halinde iPhone ve aynı zamanda iPad üretimini Çin dışına çıkarmaya hazır olduklarını belirtiyor. Foxconn, “üretim kapasitemizin yüzde 25’i Çin dışına yerleştirildi” açıklamasını yapıyor ve bu üretimin Apple’ın Amerika pazarındaki talebi tamamen karşılayabileceği söyleniyor. Bu Apple için güzel gözüküyor ancak yine de görüldüğü üzere Çin merkezli üretime ihtiyaç duruluyor. Ürünlerini sadece Amerika’da satmayan teknoloji devi, Amerika – Çin savaşından birçok diğer firma gibi oldukça zararlı ayrılacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, iPhone fiyatlarını bu yıl da düşürmeyecek

Son gelişmeler bunun kesinlikle mümkün olmayacağını gösteriyor. Firmadan bu yıl iPhone XI, XI Max ve XR 2019 olmak üzere üç farklı model geliyor. Önümüzdeki eylül ayında tanıtılacak telefonların, bu yılki fiyat etiketlerini taşıması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni profesyonel donanım ürünleri