reklamı kapat

POPÜLER

Porsche

Porsche, elektrikli bisiklet pazarında çok büyük düşünüyor

Dünyanın en özel otomobil modellerine imzasını atan isimlerinden Porsche, elektrikli otomobil gibi elektrikli bisiklet pazarında da çok iddialı.

Advertisement

Porsche, elektrikli otomobil pazarına büyük önem veren Almanya merkezli otomobil üreticileri arasında yer alıyor. Taycan serisi birden fazla tamamen elektrikli aracı Türkiye dahil birçok pazarda satışa sunan dev isim, diğer ulaşım alanlarını da es geçmiyor. Bu alanların başında da elektrikli bisikletler geliyor. Hali hazırda detaylarına burada yer verdiğimiz elektrikli bisiklet modellerinin satışını yapan firma, gelecekte bu alana daha çok önem verecek.

Porsche, geçtiğimiz yılın sonunda önemli bir yatırım yapmış ve üst seviye elektrikli bisikletlere imza atan Greyp Bikes’ın en büyük hissedarı halini almıştı. Bu şirkette daha önce de hissesi bulunan Porsche, son yatırım ile firma üzerindeki payını artırmıştı. Bu sayede Hırvatistan merkezli Greyp Bikes’ın geleceğini garanti altına alan firma, o zaman yapılan açıklamaya göre bu yatırımı başka bir firmanın Greyp Bikes’ın kontrolünü ele geçirme riskini almamak için atmıştı.

Porsche’nin elektrikli bisiklet tarafındaki en büyük adımlarından birisi ise Fazua şirketini satın alması oldu. Fazua, elektrikli bisikletler için özel motor / pil sistemleri üreten bir isim konumunda yer alıyor. Firmanın özellikle pil ile motoru bir araya getiren kompakt Fazua Evation aktarım sistemi ses getiriyor.

Hali hazırda birçok farklı elektrikli bisiklet üzerinde yer alan Fazua Evation, pil ile motoru bir araya getirmesi yanında çıkarılabilir yapısıyla da fark yaratıyor. Bu sayede elektrikli aktarım (Pil ile motor) gövdeden saniyeler içerisinde ayrılabiliyor, bu sayede çok daha düşük ağırlığa sahip normal bir bisiklet elde edilebiliyor.

İlginizi Çekebilir: Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın