reklamı kapat

POPÜLER

Porsche elektrikli bisiklet LOG Tasarım

Porsche, elektrikli bisiklet alanında iki yeni şirket kurdu

Dünyanın en özel otomobil modellerine imzasını atan isimlerinden Porsche, elektrikli otomobil gibi elektrikli bisiklet pazarında da dikkat çekiyor.

Porsche, elektrikli otomobil pazarına büyük önem veren bir firma. Taycan serisinde yer alan birden fazla tamamen elektrikli modeli Türkiye dahil birçok pazarda satışa sunan dev isim, diğer ulaşım alanlarını da es geçmiyor ve bu alanların başında elektrikli bisiklet tarafı da geliyor. Hali hazırda detaylarına burada yer verdiğimiz elektrikli bisikletlerin satışını yapan firma, bu konuda en son Fazua ile gündeme gelmişti. Çünkü firma geçtiğimiz aylarda resmi olarak Fazua şirketini satın almıştı. Bilmeyenler için Fazua, elektrikli bisikletler için özel motor / pil sistemleri üreten bir isim ve alanda büyük bir tecrübeye sahip. Bu açıdan çok mantıklı bir adım atan dev otomobil üreticisi, alandaki adımlarını sürdürüyor.

Ortaya çıktığı kadarıyla dev üretici kısa süre önce elektrikli bisiklet alanında faaliyet gösterecek iki yeni şirket kurdu. Bu şirketlerden birisi “eBike Performance GmbH” adına sahip. Diğer şirket ise “P2 eBike GmbH” adı altında kurulmuş durumda. Bu şirketlerden “eBike Performance GmbH“, verilen ilk bilgilere göre elektrikli bisikletlerin motor ve pil gibi parçaları ve yazılım altyapıları üzerinde çalışacak. “P2 eBike GmbH” ise diğer firma tarafından üretilen donanımlar üzerine ticari olarak satışı yapılacak eBisiklet modelleri hazırlayacak.

Bu şirketlerin başına daha önce Porsche çatısı altında görev yapmış Jan Becker ve Moritz Failenschmid‘i getiren dev üretici, son dönemde özellikle motor tarafına odaklandıklarını aktarıyor. Porsche markasını taşıyan elektrikli bisiklet motorlarının çok yüksek performans getirmesi ve bu gücü düşük ağırlıkta sunması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche, daha önce de önemli bir yatırım yapmış ve üst seviye elektrikli bisikletlere imza atan Greyp Bikes’ın en büyük hissedarı olmuştu. Bu şirkette daha önce de hissesi bulunan Porsche, son yatırım ile firma üzerindeki payını artırmıştı. Bu sayede Hırvatistan merkezli Greyp Bikes’ın geleceğini garanti altına alan firma, o zaman yapılan açıklamaya göre bu yatırımı başka bir firmanın Greyp Bikes’ın kontrolünü ele geçirme riskini almamak için atmıştı.

İlginizi Çekebilir: Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın