reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli bisiklet LOG Tasarım

Türkiye’de elektrikli bisiklet satan markalar bölüm 1: Specialized

Küresel olarak çok sayıda elektrikli bisiklet modeli satılıyor. Peki Türkiye’de hangi markalar bulunuyor? 1. bölümün konuğu Specialized.

Sizlerin karşısına sürekli olarak yeni elektrikli bisiklet (eBisiklet) modelleri çıkarıyoruz. Bu eBisiklet modellerinin büyük bölümü çok dikkat çekiyor ancak maalesef Türkiye’ye gelmiyor. Fakat Türkiye’ye gelen çok sayıda gelişmiş seçenek de bulunuyor. Bu açıdan yeni bir seriye başlıyor ve sizlere Türkiye’de eBisiklet’leri satılan markaları tanıtmaya başlıyoruz. Bu bağlamda serinin ilk konuğu, üst seviye seçenekleri ile öne çıkan Specialized firması oluyor. Türkiye’de satılan tüm Specialized marka eBisiklet’ler direkt olarak buradaki bağlantıda görülebiliyor. Peki fiyatlar? Firmanın çok fazla modeli olduğundan sizlere spesifik olarak en yüksek ve en düşük seçenekleri göstereceğiz.

Türkiye’de satılan “en ucuz” Specialized imzalı eBisiklet modeli:

Şirketin en ucuz elektrikli bisiklet modeli “Specialized Tero 3.0” ve Türkiye’de 3 Ağustos 2022 itibarıyla tam 75 bin TL gibi uçuk bir fiyat etiketine sahip. Üst seviye parçalar ile donatılan model, elektrikli dağ bisikleti sınıfında yer alıyor. Firmanın 3 Ağustos 2022 itibarıyla 76 bin TL‘lik fiyatı bulunan “Specialized Como 3.0” modeli ise direkt olarak şehir içi kullanıma özel tasarlanan markanın en ucuz seçeneği konumunda bulunuyor.

Türkiye’de satılan “en pahalı” Specialized imzalı eBisiklet modeli:

Hem markanın hem de genel olarak Türkiye’nin en pahalısı Specialized S-Works Levo Carbon 29 NB-Gri/Mav S3 modeli. Bu bisikletin fiyatı 3 Ağustos 2022 itibarıyla tam 340 bin TL seviyesinde yer alıyor. Bu fiyat gerçekten nefes kesiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye’de satılan elektrikli bisiklet modellerini marka bazında paylaşmaya devam edeceğiz. Sayıları sürekli olarak artan eBisiklet modelleri, özellikle şehir içindeki ulaşımı değiştirmeyi sürdürüyor.

Türkiye’de yer alan elektrikli bisiklet markaları yanında bu da ilginizi çekebilir: Yerli otomobili tasarlayan firmadan geleceğin traktörü