reklamı kapat

POPÜLER

Porsche’nin eski yarışçı efsanesi geri döndü [Video]

27 Ocak 2016

Porsche’nin 60’lı yıllara damgasını vuran eski efsanesi geri döndü. Zamanında Formula 1’de de yarışan ortadan motorlu spor Porsche 718 bundan böyle 718 Boxster olarak anılacak ve yalnızca pistlerde değil halka açık yollarda da fırtınalar estirecek.

Son dönem Boxster modellerinin tasarım çizgisini koruyan 718 Boxster, makyajlanmış yuvarlak hatlarında sunduğu nispeten daha kalkık ve sivri ön tampon, şeffaf ön ve arka far tasarımı, arka tampondaki incecik spoiler ve hemen altına işlenen Porsche yazısı gibi detaylara sahip. İç mekanda yeni nesil PSM bilgi eğlence sistemiyle donatılan 718 Boxster, yine elden geçirilmiş yuvarlak göstergeleri ve hava çıkışları ile yenilenmiş direksiyon simidiyle dikkat çekiyor.

Tüm bu ufak tefek değişikliklerin dışındaki asıl yenilik kaputun altında. 2 litre hacimli, 4 silindirli ve turbo beslemeli Boxster motor 300 beygir güç ve 380 Nm tork üretirken; S modelinde bu rakamlar 350 beygir ve 420 Nm torka ulaşıyor. 6 ileri manuel şanzımanla desteklenen modellerin ayrıca 7 ileri, yarı otomatik ve çift kavramalı opsiyonları mevcut. En donanımlı 718 Boxster modeli 0-100 km/s hızlanmasını 4,2 saniyede tamamlıyor.

VİDEO

YORUMLAR