reklamı kapat

POPÜLER

Prince

Prince albümlerini müzik servislerinden çekti

Amerika’nın pop ikonları arasında yer alan Prince, albümlerini müzik servislerinden çekme kararı aldı. Spotify, Rdio ve Deezer servislerinden albümlerini kaldıran Prince’ın parçaları şu an için Google Music ve Tidal üzerinden erişebilir durumda.

Prince’ın Spotify sayfasında “Şarkıcının şirketi tüm çevrim içi müzik servislerinden Prince’in albümlerini kaldırmalarını talep etmiştir. Yapılacak anlaşmayla Prince’ın albümleri müzik servislerine geri dönebilir” yazısı yer alıyor. Prince’ın albümlerinin kısa bir süre önce yayın hayatına başlayan Apple Music’te de bulunmadığını belirtelim. Geçtiğimiz mayıs ayında Baltimore’da verdiği Rally 4 Peace konserlerini Tidal üzerinden canlı yayınlayan Prince’in albümlerini müzik servislerine koyup koymayacağı ise şu an için bilinmiyor. Ancak Prince’ın özellikle ücretsiz abonelik sistemi bulunan servislerden albümlerini kaldırması dikkat çekici.

Prince daha önceden kendi Twitter hesabı üzerinden müzik servisleriyle ilgili açıklamada bulunmuştu. Çevrimiçi müzik servislerinin müzik şirketlerine kendi payını artırdığını söyleyen Prince, sanatçıların payını ise düşürdüğünü ifade etmişti.

Prince

YORUMLAR