reklamı kapat

POPÜLER

Print+ ile kendi 3D kulaklığınızı basın [Video]

3D yazıcılar yaratıcılığınızın sınırlarını zorlarken, sunduğu özgürlükle de hemen her şeyi kendi kendinize üretme imkanı tanıyor. Örneğin her gün kullandığınız kulaklıkları bile evde üretmek mümkün. Tabii tasarım programlarını kullanacak kadar bilginiz ve bir 3D yazıcınız varsa. Bunlardan herhangi biri yoksa imdadınıza geliştiriciler yetişiyor.

Print+‘ın yeni Kickstarter projesi, günün vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan kulaklıkları hedef alıyor. Tamamen kişiselleştirilebilir bir kulaklık üretebilmeniz için harekete geçen Print+, Kendin Yap akımını da sonuna kadar destekliyor. 40 mm‘lik sürücüler, sürücüleri oturtmak için özel contalar, kulak pedleri ve kafa pedi bulunan satış kitinde bir adet de ses kablosu yer alıyor. Kulaklığın kalanı ise 3D yazıcılara emanet.

print+
Bu noktada kendi kulak üstü kulaklık tasarımınızı da konuşturabilirsiniz ancak Print+, 3D yazıcı için hazırlanmış kendi modellerini internet üzerinden ücretsiz olarak indirime sunacak. Beş parçadan oluşan kulaklığı dilediğiniz renk kombinasyonuyla basabilir ve sonrasında parçaları IKEA’dan aldığınız herhangi bir eşyayı birleştirir gibi birleştirebilirsiniz. 3D yazıcınız yoksa 3D Hubs‘ın listelediği 3D yazıcı bulunan servis noktalarından da yararlanabilirsiniz. Kickstarter’daki 10 bin euroluk hedefine çoktan ulaşan kulaklıkların başlangıç kitine 22 euro ödeyerek sahip olabilirsiniz.

VİDEO