reklamı kapat

POPÜLER

Sony NWZ-E443

 - Güncelleme: 21 Mart 2015 00:46

Madem yazının başında bu kadar açık konuşmaya başladık, o halde varsın satırlar tüm dürüstlüğüyle sürsün. Sony NWZ-E443 elimize ulaşır ulaşmaz kulaklıklarına bakıp burun kıvırdık ve henüz ön inceleme bölümümüzdeyken bir iki parça dinledikten hemen sonra bu kulaklıklardan kurtulup, NWZ-E443’ye kendi kulak içi kulaklığımızı takmayı uygun gördük. Ve ardından da…

GÜÇLÜ BİR CİHAZ
Hepimiz biliyoruz ki, konu ‘müzik’ olduğunda öne çıkan en önemli firmalardan biri Sony. Bu durum NWZ-E443’te de değişmiyor ve bu oldukça sevindirici. Bu deyimimizden sonra yukarıda ‘…’ şeklinde yarıda bıraktığımız cümlenin geri kalanını tahayyül edebiliyorsunuzdur sanırız. Evet, inanılmaz değerde doyuruculuğa sahip bir ses çıkış gücü sunuyor NWZ-E443. Ancak beraberinde getirdiği kulaklıkları kulak içi özelliğe sahip olmadığından ve çevresinde herhangi bir ses yalıtımı sağlayacak malzeme bulundurmadığından dolayı hem ses izolasyonunu sağlayamıyor, hem de bas ve tizlerde -elbette- profesyonel kulaklıklara oranla kötü bir izlenim yaratıyor. Ancak kendi içinde değerlendiğimizde ve hitap ettiği kitleyi göz önünde bulundurduğumuzda, cihazın kesinlikle iyi bir iş çıkarttığını söyleyebiliriz. Ses kalitesiyle, kulak içi kulaklık setleriyle rahat edemeyenler için NWZ-E443, ideal bir ürün.

ŞIK VE KULLANIŞLI
Beyaz LED arka ışığı ile 2 inç büyüklüğünde TFT renkli ekranı bulunan NWZ-E443, 4 GB’lık bellek sahibi. 30 saate kadar müzik imkanı sunan ve buna 10 saatlik video keyfi ekleyen NWZ-E443, bunların yanında aynı zamanda da kaliteli bir ses kayıt cihazı. Çevredeki sesleri kayıt edebileceğiniz gibi dinlemekte olduğunuz FM radyo yanını da kayıt edebilir ve daha sonra tekrar tekrar dinleyebilirsiniz. Oldukça basit bir kullanıma sahip olan NWZ-E443’ün hem arabirim animasyonlarının, hem de tuşların tepki süresi oldukça yerinde. USB yoluyla bilgisayarınıza bağlayabileceğiniz NWZ-E443, oldukça kolay bir şekilde senkronize olabiliyor ve sizden yalnızca ‘sürükle-bırak’ tekniğini uygulamanızı bekleyerek kolayca bilgisayarlarınızla konuşabiliyor. Windows Media Player 11, iTunes ve Windows Explorer ile de uyumlu olan cihaz, çalma listelerinizi düzenleme ve dosya aktarma işlemlerini sorunsuz şekilde halletmeniz için uygun bir zemin oluşturuyor. Bunların ardından size kalansa, yalnızca müziğin keyfini çıkartmak.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
Ses çıkış gücü, şık tasarımı, kolay kullanımı, hafifliği, uzun pil ömrü, senkronizasyon kolaylığı.

EKSİLER
Kulaklıkları yetersiz gelebilir, kulaklıkların dışarıya fazla ses vermesi.

SONUÇ
Kendi alanında değerlendirdiğimizde oldukça kaliteli olduğunu söyleyebileceğimiz NWZ-E443, elbette sahip olduğu kulaklıklar nedeniyle profesyonel kullanıcılara hitap etmeyecektir. Ancak cihaz ses konusunda fazlasıyla başarılı.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Kapasite
• 4 GB

Ekran
• 2 inç QVGA (240×320)

Pil Ömrü
• 30 saate kadar müzik
• 10 saate kadar video

Multimedya Desteği
• MP3
• WMA, AAC, JPEG
• MP4
• FM radyo

Bağlantılar
• USB, 3.5 mm kulaklık girişi

Boyutlar
• 44 x 86.8 x 9.3 mm

Ağırlık
• 54 gram

İLGİLİ HABERLER