reklamı kapat

POPÜLER

Sony NWZ W262 incelemesi

Eğer dikkat çekmekten hoşlanan türden bir kişiliğe sahip değilseniz Sony NWZ W262 size göre değil demektir. Metro beklerken kulağınızda bu MP3 çalar varken biraz garip görünebilirsiniz çünkü. Tabii spor yapan, sabahları koşan, bu esnada da cebinde herhangi bir şey taşımak istemeyen biriyseniz W262, beklentilerinizi karşılayacak bir ürün.

AZ LAF ÇOK İŞ
Hareket halindeyken sağa sola dolanan bir kulaklık kablosu ya da siz hızlıca koşarken sabit duramadığı için rahatsızlık veren bir MP3 çalar ihtiyacınız olan şeyler değil. Bunun yerine kulak çevresi kulaklıklar gibi tasarlanmış W262, ensenizden birleşen bir kabloyla kulaklarınıza ulaşıyor. Yani sadece kulakiçi özellikteki kulaklıklardan takıyormuşsunuz gibi hissedeceksiniz. Cihazın kuruluma ihtiyacı yok; Sony MP3 çalarların en güz el tarafı bu. USB girişinden bilgisayarınıza bağladığınız W262’nin içine sürükle bırak yöntemiyle şarkılarınızı atıyorsunuz. Aynı USB girişi cihazı şarj etmeye de yarıyor. W262’yi 3 dakika şarj etmek size 60 dakika kazandırıyor. Bu durum, hızlı şarj özelliğinin bir getirisi. Tam şarj etmek için ise 1,5 saat bilgisayara takılı kalması gerekiyor. Bu şekilde W262, 8 saate kadar müzik çalabilir.

RAHAT KULAKLIKLAR
NWZ W262’nin kulaklıkları gayet rahat. Sony’nin EX serisi kulaklıklarının MP3 çalara entegre hali olan bu kulaklıkların çeşitli boyutlarda kulaklık pedleri kutunun içinden çıkıyor. İlk başlarda konforlu olduğunu söyleyebiliriz ama uzun süreli kullanımlarda rahatsızlık vermeye başlayacaktır; bilginiz olsun. İşin güzel tarafı kendinden kulaklıklı bir MP3 çaları kulaklarınızda taşıyabiliyor olmanız. Üstelik de Sony’nin kaliteli bir serisine ait kulaklıkları kullanarak. Ayrıca yağmur altında kullanmanızın da hiçbir sakıncası yok. Hatta egzersizden sonra terden ıslanmış W262’yi yıkayabilirsiniz bile. O yüzden sporcular için ideal olduğunu söylüyoruz.

MÜZİK SİZİNLE OLSUN
İki kısımdan oluşan MP3 çaların sol tarafında ses kontrol tuşları ve üzerinde shuffle / playlist yazan bir tuş bulunuyor. Sağ tarafta ise ileri-geri ve play-pause tuşları var. Güç düğmesi de aynı kulaklık üzerinde, iç tarafta bulunuyor. Karışık çalmayı aktif hale getirmek için shuffle tuşuna bir kez basıyorsunuz. Aynı tuşa basılı tuttuğunuzda ise klasörden çıkıp tüm şarkıları listeye almış oluyorsunuz. Tüm komutlarınızda hoş bir kadın sesi size eşlik ediyor. Yani karışık çalmayı açtığınızda kendisi çıkıp “shuffle on” diyerek sizi bilgilendiriyor. W262, MP3, WMA, AAC ve PCM dosyalarını çalabiliyor. Son olarak ZAPPIN özelliğinden kısaca bahsedelim. Play-pause tuşuna uzun bastığınızda bu ZAPPIN modu aktif hale geliyor. Size içinde bulunduğunuz albümdeki şarkıların birkaç saniyesini dinleterek hızlıca seçmenize yardımcı oluyor. ZAPPIN şarkıların birinden diğerine geçerken aynı tuşa tekrar bir kere bastığınızda sonlanıyor ve cihaz, o anki şarkıyı başından çalmaya başlıyor.

İLGİLİ HABERLER