reklamı kapat

POPÜLER

Sony NWZ-W202

FİKİR İYİ OLMASINA İYİ DE…
Öncelikle Sony’nin NWZ-W202 ile iyi bir fikri ele aldığını söylememiz gerekli. Zira hareket halindeyken sağdan soldan sarkan kablolar ve sizi sürekli kulaklarınızdan fırlayacakmış gibi bir hissiyat haline sokan kulaklık yapılarına çözüm getirebilecek türde bir tasarım geliştiren Sony; ortadan ikiye ayrılarak birer kulaklık ünitesine dönüşen, esnek bir saç bandıyla kabloları gizleyen ve geçtiğimiz ay yine bu sayfalarda yer verdiğimiz Philips Tapster gibi komut tuşlarını kulaklık ünitesi üzerinde konumlandıran bir yapıyı benimsemiş. Dediğimiz gibi fikir iyi, ancak bu noktada yapmamız gereken negatif bir eleştiri var ki o da, özellikle koşmak gibi yoğun hareket gerektirecek anlarda kulaklık ünitelerinin kulaklarınızdan belki düşmediği, ancak olması gerektiği gibi sabit bir şekilde durmadığı yönünde olacak. Bu nedenle zaman zaman rahatsızlık duymanız olası, uyarıyoruz. Ancak iş ses kalitesine gelince, NWZ-W202’nin başarısını ve beraberinde getirdiği ZAPPIN özelliğini elbette kutlayacağız, o da ayrı.

“ZAPPIN IN”
Kulak içi kulaklık ünitelerine sahip olan NWZ-W202, bas ve tiz kanallarını ayırmış ve bu sayede bas ve tiz seslerinin birbiriyle karışması engellenmiş ki, bu dinlediğiniz müziğe gerçekten hissedilir ölçüde kalite katıyor. Bunun yanı sıra sağ ünite üzerinde yer verdiği Jog Dial düğmesi ile açıp kapatılabilen ZAPPIN özelliği de ne dinlemek istediğine bir türlü karar veremeyen kullanıcıların derdine derman olacaktır. Zira ZAPPIN ile NWZ-W202’deki müzikleriniz arasında 15’er ya da 4’er saniyelik kısa ‘ön bakış’lar yapabiliyorsunuz. Yararlı olduğu kadar, eğlenceli de bir özellik… Yaklaşık 1.5 saatlik bir şarj süresiyle 12 saate kadar müzik dinleyebilmenize imkan tanıyan NWZ-W202, 3 dakikalık gibi kısa bir şarj süresiyle de 1.5 saate kadar müzik keyfi sunuyor. Farklı renk seçenekleriyle farklı kullanıcılara da hitap eden NWZ-W202, kullanımı keyifli bir ürün. Ancak satın almadan önce denemenizde fayda var, zira ergonomik bulmayabilirsiniz.

PUANLAMA
-4YILDIZ-

ARTILAR
Bas ve tiz kanallarının ayrılmış olması, ZAPPIN özelliği, hızlı şarj olabilmesi ve ses kalitesi.

EKSİLER
Ses seviyesi biraz daha yüksek tutulsa ve daha ergonomik bir tasarıma sahip olsa daha iyi olurmuş.

SONUÇ
Sporcular tarafından tercih edilebilecek olan NWZ-W202, elbette tüm müzikseverlerin hizmetinde. Gürültüleri engellemede pek başarılı olamasa da, ses kalitesiyle kendini affettiriyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Kapasite
• 2 GB

Ekran

• Yok

Şarj Ömrü
• 12 saate kadar müzik

Şarj Süresi
• Yaklaşık 1.5 saat

Multimedya Desteği
• MP3, WMA
• AAC-LC

Bağlantı
• USB

Ağırlık

• 35 gram