reklamı kapat

POPÜLER

Sony NWZ-S638F

ZARİF TASARIM
Ön ve arka yüzeyi mat malzemeyle işlenmiş olan S638F’nin kenarlarında parlak malzeme kullanılmış. 42,9 mm genişliği, 89,5 mm yüksekliği ve 7,5 mm derinliği ile ince bir görünüm kazandırılan S638F’de önceki modellerin aksine, Sony Walkman’in E serisinden aşina olduğumuz 2 inçlik LCD tabanlı bir ekran kullanılması yerinde bir karar olmuş. Ön panelinde navigasyon tuşları ile birlikte toplam 7 adet, sağ kenarında ise ses seviyesini ayarlayabileceğiniz ve tuş takımını kilitleyebileceğiniz 3 adet tuş bulunuyor. Kullanımına biraz alıştıktan sonra, görmeden de kontrol edebileceğiniz bir yapıya sahip olan navigasyon dairesinin çukurluğu ile orta kısmında yer alan Play/Pause tuşunun bombesi başparmağa iyi oturuyor.

MÜZİĞİN KEYFİNİ ÇIKARTIN
40 saat gibi uzun bir süre dayanabilen pil ömrüne ve 8 GB kapasiteye sahip olan S638F ayrıca, Podcast desteği de sunuyor. 5 bantlı ekolayzır ve 6 farklı türe sahip VPT (Surround) ile dinlediğiniz müziği veya klipi, en kaliteli ve temiz haliyle sunan cihazın sahip olduğu kulak içi kulaklıkları da, bu konudaki başarısını tamamlıyor. Cihazın ayrıca, SensMe özelliği sayesinde ruh halinize göre otomatik çalma listesi oluşturmanıza imkan tanıması da hoş bir ayrıntı. Kendisiyle aynı kulvarda olan birçok cihazın aksine, müzik dinlerken
fotoğraflarınızı da görüntüleyebileceğiniz S638F, şarj olurken kullanım dışı kalmasıyla, rakip cihazlarla aynı kaderi paylaşıyor ne yazık ki. Ayrıca, Türkçe dil desteği sunulmamış olması da üzücü. Ancak yine de, S638F’nin müzik konusunda çizdiği başarılı grafiği ile eksiklerini kapatacağına ve müzikseverlerin beğenisini kazanacağını düşünüyoruz.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
Ses kalitesi, tuşların tepkime süresi, pil ömrü, ebeveyn ses kilidi (AVLS)

EKSİLER
Şarj olurken kullanılamama, ekranın parmak izi tutması, Türkçe desteği

SONUÇ
Kaliteli müzik ve video deneyimi yaşamak isteyenlerin tercih edecekleri bir yapıda olan S638F’nin, özellikle uzun pil ömrü sayesinde müzik tutkunlarının beğenisini kazanacağını düşünüyoruz.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Kapasite
8 GB

Ekran
2 inç QVGA LCD (240×320)

Pil Ömrü
40 saate kadar müzik
10 saate kadar video

Multimedya Desteği
MP3, WMA (DRM olmayan), AAC (DRM olmayan), MP4, AVC (H.264/AVC), MPEG-4, WMV 9, JPG

Bağlantı
USB

Boyutlar
42,9 x 89,5 x 7,5 mm

Ağırlık
46 gram

İLGİLİ HABERLER