reklamı kapat

POPÜLER

YouTube

Yeni yılda mutlaka takip edilmesi gereken 6 “YouTube” kanalı

YouTube gerçekten çok büyük bir platform. İçerisine her gün milyonlarca yeni insan ve video eklenen servis, inanılmaz iyi içerik üreten kanallara sahip. İşte bizim seçimimizle yeni yılda mutlaka takip etmeniz gereken “6” YouTube kanalı.

YouTube içerisinde hiç karşınıza çıkmamış binlerce içerik üretici bulunuyor. Platform çok büyük olduğu için de bu güzel kanalları kendimize saklamamanız gerekiyor. Bizim seçtiğimiz 6 yabancı kanal ise “yaratıcı, eğlendirici ve bilgilendirici” içerikleriyle öne çıkmayı başarıyor. Dünyanın farklı yerlerinde yaşayan insanların kurduğu bu kanallar, platformda farklı şeylerin her zaman dikkat çektiğini gözler önüne seriyor. Temel İngilizce ile takip edebileceğiniz bu kanallar, ufuk açan içeriklere sahip. İşte beğeneceğinizi umduğumuz o kanallar:

YouTube

Full Charged

Robert Llewellyn ve Jonny Smith‘in sunuculuğunu yaptığı Full Charged, geleceği en parlak kanallar arasında başı çekiyor. Direkt olarak elektrikli ulaşım araçları ve temiz enerji üzerine odaklanan kanal, genel olarak “enerji” konusuda hemen her konuya değiniyor. Gelecekten haberdar olmak için bu kanalı takip etmenizi özellikle öneriyoruz.

YouTube

I Like To Make Stuff

Bob Clagett tarafından yönetilen I Like To Make Stuff, platformun en büyük “kendin yap” kanalları arasında yer alıyor. Özellikle ahşap işçiliği üzerine odaklanan Bob Clagett, farklı olarak elektronik konulara da giriş yapıyor. Cosplay yapanlara yönelik harika içerikleri de bulunan kanal, akıcı ve detaylı yapısıyla dikkat çekiyor.

YouTube

COOPH

Fotoğrafçılıkla ilgilenen herkesin takip etmesi gereken kanallardan COOPH, kısa ancak yaratıcı içeriklerle karşımıza çıkıyor. Sadece fotoğraf makinesi değil “akıllı telefon fotoğrafçılığı” için de içerik üreten COOPH, gerçekten çok ilginç fikirleri bir araya getiriyor. Kanalın çektiği videoları izleyince kendinize “bunlar niye benim hiç aklıma gelmiyor?” diye sorabilirsiniz.

YouTube

The Q

Platformun son dönemde en çok dikkat çekenlerinden The Q, basit bir karton ile neler yapılacağını gözler önüne seriyor. Sadece karton, kürdan ve silikon tabancasıyla inanılmaz şeyler üreten kanal, arada elektronik tarafa da giriş yapıyor. Hem çocuklar hem de yetişkinlere uygun olan kanal, sürekli olarak yeni tasarımlarla güncelleniyor.

YouTube

Frog Leap Studios

Eğer metal müzik seviyor ve bu kanalı henüz keşfetmediyseniz çok şanssızsınız. Leo Moracchioli tarafından kurulan kanal, güncel müzikleri metal müzik formatında karşımıza çıkıyor. Sürekli olarak yeni müzikler yayınlayan ve eğlenceli klipler çeken Moracchioli, özellikle Adel’in Hello şarkısına yaptığı metal cover ile ünlenmiş bir kişi. Metal müzik tutkunları Frog Leap Studios kanalını mutlaka takip etmeli.

YouTube

Techmoan

Eğer bir teknoloji tutkunuysanız Techmoan tam da size uygun bir kanal. Benzerlerinden farklı olarak çok fazla gündeme gelmemiş eski teknolojik ürünlere yer veren kanal, zaman zaman yeni ürünleri de karşımıza çıkartıyor. Özellikle otomobil kameraları konusunda geniş bir arşiv sunan Techmoan, yeni yılda boş zamanlarınız için en iyi alternatifler arasında yer alıyor. 

YouTube’a 2018’de yeni kanallar ile başlayın

Sizin de önerebileceğiniz dikkat çeken YouTube kanalları varsa lütfen bizimle paylaşmayı unutmayın. Yeni keşfettiğiniz kanallardan hangisi favoriniz oldu?