reklamı kapat

POPÜLER

Logitech Driving Force Wireless

HER ŞEY BİR ARADA
Ergonomik yapıyı, şık bir tasarımla birleştirerek ortaya başarılı bir ürün çıkartan Logitech, Driving Force Wireless’ta tüm aparatları ortadan kaldırarak, hepsini direksiyon üzerinde bir araya getirmiş. Elbette firmanın bunu yapmış olması, vites, gaz ve fren aparatlarını kullanmayı sevenler tarafından üzüntüyle karşılanabilir. Ancak alt kısmında, dizlerinizin üzerine yerleştirebileceğiniz ve bacak yapınıza göre ayarlayabileceğiniz çift taraflı bir kızağı barındıran direksiyonun verdiği rahatlık da, gözden çıkartılmış olan aparatları aramanızı gerçekten zorlaştırıyor. Zira direksiyonun kullanımı öylesine rahat ki, eminiz siz de bizim gibi Gran Turismo 5 Prologue veya Need for Speed ProStreet oynarken, saatlerce koltuğunuzdan kalkmak istemeyeceksiniz. Direksiyon üzerinde 17 tuşlu bir tuş takımı ve direksiyonun her iki yanına yerleştirilmiş olan iki adet de kontrol mandalı bulunuyor. Logitech’in bir önceki ürünü olan Driving Force GT’de yer yer kullanılmış olan kauçuk yüzey bu üründe kullanılmamış. Kauçuk yüzeyin dokunma hissi oldukça keyifli.

DİZÜSTÜNDE OYUN KEYFİ
Force Feedback özelliği başarılı bir şekilde kullanılan Driving Force Wireless’in oyun sırasında canınızı sıkabilecek yanı ise, direksiyonun kendi etrafında tam dönüş gerçekleştirememesi. Direksiyon sağa ve sola ancak 90 derecelik bir açıyla yatabiliyor ve bu durum, oyun sırasında bazen özgürlüğünüzün kısıtlandığına dair his yarattığından dolayı rahatsız edici olabiliyor. Ürünün diğer bir eksi olarak nitelendirebileceğimiz yönü ise, masa veya benzeri nesneler üzerinde oynarken iyi performans alamamanız. Zira ürünün alt tabakasında, yüzeyi tutacak herhangi bir yapışma alanı bulunmuyor. Gerçi kullanıcıların, ürünü kucakta kullanmanın rahatlığını tattıktan sonra, masada kullanmak isteyeceklerinden şüpheliyiz.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
PS2 uyumlu, Force Feedback, Wireless bağlantısı, tek parça kullanışlı tasarım

EKSİLER

Dar dönüş açısı, yetersiz masa üzeri tutuşu

SONUÇ
Kurulumu ve taşınması oldukça kolay olan Driving Force Wireless’in sunduğu 2.4 GHz Wireless teknoloji sayesinde, sürüş keyfini, kablolara bağlı kalmadan evinizin her yanında doyasıya yaşayabilirsiniz.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Model

Driving Force Wireless

Desteklediği Platformlar
PlayStation 3
PlayStation 2

Direksiyon Çapı

25 cm

Ağırlık
1.6 kilogram

Kutu İçeriği
Driving Force Wireless, USB alıcısı, adaptör