reklamı kapat

POPÜLER

Sony NWZ-A845 incelemesi

 - Güncelleme: 21 Mart 2015 00:45



İSTEDİĞİNİZ KADAR MÜZİK VE VİDEO KEYFİ

Az önce de bahsettiğimiz gibi 2.8 inçlik bir OLED ekranın sahibi olan A845, renk kalitesi, yüksek kontrast oranı ve geniş görüş açısı ile yalnızca müzik kalitesi ile değil, video kalitesiyle de boy gösteriyor. Sahip olduğu 16 GB’lık disk alanı ile video ve müzik arşivinizi aktarabileceğiniz cihaz, tek şarj ile 29 saate kadar kesintisiz müziğin yanında, video için de 9 saatlik kullanım sunuyor. Ayrıca satın alabileceğiniz WMC-NWV10 ses / görüntü çıkış kablosu ile televizyona da rahatlıkla bağlanabilen A845, sahip olduğu Scene Scroll (Görüntü İlerletme) özelliği ile de küçük resimleri hızlı bir şekilde bir dizi olarak görüntüleyebiliyor. Bu arada cihazın, uçak seyahati edenler için beraberinde tekli ve çiftli olmak üzere bir adaptör ile birlikte geldiğini de söyleyelim. Uçak seyahatleri sırasında oluşan gürültüleri engellemek için Noise Cancelling özelliği bulunan A845, bunun yanına tren, otobüs ve ofis kullanımları için de aynı özelliği gösteriyor. %98 oranında dijital gürültüleri engelleyebilen cihaz, arabirimi üzerinde bulunduğunuz ortamı belirleyebilmek için bir profil alanı sunuyor. Böylece nerede olursanız olun optimum gürültü azaltmanın keyfini sürebilmenize olanak tanıyan cihaz, sahip olduğu yüksek kaliteli 13.5 mm’lik Ex dikey kulaklıkları ve ses teknolojileri ile de müzik konusunda fazlasıyla başarı gösteriyor.

TEKNOLOJİ HARİKASI
S-Master Dijital Amplifikatör teknolojisi ile dinlediğiniz parçaların net bir şekilde size ulaşmasını sağlayan A845, Clear Studio teknolojisi çatısı altında bulundurduğu Clear Audio, Clear Bass ve Clear Stereo teknolojileri ile de üzerine düşen görevi kusursuz biçimde yerine getiriyor. Clear Audio, dinlediğiniz müzikteki detayları direkt olarak size ulaştırırken, Clear Bass ise düşük uç frekansları herhangi bir bozulma olmaksızın güçlü bir şekilde sunuyor. Bunlarla beraber Clear Stereo da sol ve sağ kanallar arasındaki sızıntıyı azaltmaya yarıyor. DSEE teknoloji de bulunan cihaz, böylece genellikle orijinal CD kalitesindeki müzik dosyalarının MP3 olarak sıkıştırıldığında ortaya çıkan kalite kaybına nokta koyuyor. Bazı kullanıcıların A845’in fiyatını yüksek bulacağı bir gerçek, ancak emin olun biraz kullandıktan sonra sahip olduğu etiket fiyatına değeceğini fark edeceksinizdir.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
Arabirim tepki süresi, kusursuz ses kalitesi, konforlu kulaklıklar, Noise Cancelling ve ses teknolojileri, video kalitesi.

EKSİLER
Türkçe dil desteği yok, sesi sızdırması.

SONUÇ
Üstün ses teknolojilerine sahip kusursuz müzik kalitesi sunan bir cihaz arıyorsanız A845 işinize yarayacaktır. Cihaz ayrıca video kalitesiyle de oldukça başarılı.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Kapasite
• 16 GB

Ekran
• 2.8 inç OLED ekran (400×240 piksel)

Pil Ömrü
• 29’e saate kadar müzik
• 9 saate kadar video

Multimedya Desteği

• MP3, WMA, AAC, JPEG, WMV9
• MPEG4, AVC, FM radyo

Bağlantılar
• USB, 3.5 mm kulaklık girişi

Boyutlar
• 46.8 x 104.9 x 7.2 mm

Ağırlık
• 62 gram

İLGİLİ HABERLER