reklamı kapat

POPÜLER

Samsung S5233T Star TV incelemesi

Standart Samsung tasarım çizgisinde olan cihazın üzerinde 240×320 piksel çözünürlük sunan dokunmatik bir ekran bulunuyor. Dirençsel dokunmatik teknolojisi ile çalışan ekran kapasitif modellere göre hassasiyet açısından biraz zayıf. Ekranın hemen altında standart kontrol tuşları bulunuyor. Samsung tarafından dokunmatik ekranlı mobil iletişim cihazlarında standart arayüz haline gelen TouchWiz, S5233T modelinde de karşımıza çıkıyor. Üç boş bölümden oluşan ana ekranı widget uygulamalarıyla kişiselleştirebiliyorsunuz. Tek sayfadan oluşan ana menü, ikinci sekme üzerinden ulaşılabilen uygulama kısayollarıyla desteklenmiş. Kısayol menüsü olarak adlandırabileceğimiz bu menü üç ekrandan oluşuyor. Multimedya başlığı altında müzik çalar ve mobil TV gibi uygulamalara, Araçlar başlığı altında ise takvim ve hesap makinesi gibi uygulamalara erişebiliyorsunuz. İletişimler başlığı ile isimlendirilen sekmede ise bazı servislerin mobil sayfalarına kısayollar bulunuyor. Bu sayede Picasa, Facebook ve Flickr gibi popüler internet servislerine tek dokunuşla ulaşabiliyorsunuz.

MOBİL TV FARKI
Samsung S5233T’yi rakiplerinden ayıran özelliği entegre anteni ile TV izleme olanağı sunması. Cihazın sağ üst köşesinde bulunan anteni açarak televizyon yayınlarını izleyebiliyorsunuz. Oldukça pratik bir arayüz üzerinde sunulan mobil TV, yazılımsal özelliklerle desteklenmiş. Yayını başarılı bir şekilde alabilen cihaz antenin kapalı olduğu zamanlarda bile çoğunlukla net bir görüntü sunuyor. Kolayca kanal arama, kaydetme özelliklerini kullanabileceğiniz gibi yayın sırasında ekran görüntüsü alabiliyorsunuz. Aynı zamanda cihazın bellek kapasitesinin izin verdiği ölçüde yayını video olarak kaydetme şansına da sahipsiniz. Tüm bu özellikleri oldukça pratik bir şekilde kontrol edebiliyorsunuz. Yaptığınız video kayıtlarına ve yakaladığınız ekran görüntülerine de menüden ulaşabiliyorsunuz. Gerek yayın kalitesi, gerek özellikleriyle Samsung S5233T’nin şimdiye kadar incelediğimiz TV özellikli en iyi mobil iletişim cihazı olduğunu söyleyebiliriz. Cihazın üzerinde 3 megapiksel çözünürlük sunan orta seviye bir kamera bulunuyor. Gülümseme yakalama, mozaik ve panorama modları gibi eğlenceli ve yararlı özellikler sunan kamera ile yeterli ışığa sahip ortamlarda başarılı fotoğraflar çekebilirsiniz. Ayrıca yaptığınız çekimleri Flickr, Facebook gibi popüler servislere doğrudan gönderme şansına da sahipsiniz. Kamera fotoğrafın yanı sıra düşük çözünürlükte video kaydı da yapabiliyor.

PUANLAMA
-4YILDIZ-

ARTILAR
TV yayınlarının netliği çok başarılı. Ekran görüntüsü ve video kaydı yapma özelliği oldukça çekici.

EKSİLER
Ekran hassasiyeti ileri seviye kullanıcıları tatmin edecek seviyede değil. 3G desteği yok.

SONUÇ
Şaşırtıcı derecede başarılı Mobil TV özelliğiyle oldukça eğlenceli bir cihaz olan Samsung S5233T, gelişmiş multimedya ve TV yayınından kayıt özellikleriyle yeni bir alternatif.

TEKNİK ÖZELLİKLER

İşletim Sistemi
• Samsung TouchWiz

Şebeke
• GSM

Ekran
• 3.0 inç 240×400 piksel
• Dirençsel dokunmatik LCD

Hafıza
• 84 MB dahili, microSD kart

Kamera
• 3 megapiksel, video kaydı

Multimedya Desteği
• AAC, MP3, WMA, Entegre Mobil TV

Bekleme / Konuşma Süresi
• – / – saat

Navigasyon
• Yok

Bağlantılar
• USB 2.0, Bluetooth 2.1

Boyutlar
• 106 x 53.5 x 11.9 mm

Ağırlık
• – gram

İLGİLİ HABERLER