reklamı kapat

POPÜLER

Punch Club incelemesi

punch-club-ek-5

İPLER BİZİM ELİMİZDE

Kontrol bize geçtiğinde, tek başına mütevazı bir hayat yaşamakta olan karakterimizin evinde gözlerimizi açıyoruz. Artık 20’li yaşların ortasında olan karakterimize yılların çok iyi davranmadığı ortada. Azıcık aşım, ağrısız başım diyerek hayatta kalma mücadelesi vermiş belli ki. Ancak artık bizim gibi bir yardımcısı var ve bu düzen değişmek zorunda! Bunun için işe girecek, bağlantıları olan doğru insanlarla tanışacak, helal süt emmiş bir kız arkadaş edinecek ve devamlı antrenman yaparak süper bir dövüşçü olacağız. Anlayacağınız işimiz zor, dikkate alınması gereken pek çok faktör var ortada.

Bildiğiniz üzere spor yapmak çok hızlı yoran ve acıktıran bir hadisedir. O nedenle hem ciddi efor sarf etmeli, hem de sağlıklı bir gündelik hayat yaşamalıyız. Dolabımız karnımızı doyuracak kadar dolu olmalı ve tüm bunlar için gerekli olan parayı da bir yandan kazanabiliyor olmamız gerekli. Ha tabii tüm bunlara zarar verecek gece hayatı ve zararlı alışkanlıklar gibi şeylere de hayatımızda yer yok tahmin edersiniz ki.

ZORLU SPORCU YAŞAMI
Günlük rutinler oldukça basit aslında. Para kazanmak için çalışmalı, karnınızı doyurmak için yemek almalı, gelişmek için spor yapmalı, dinlenmek için uyumalı ve hikayede ilerlemek için de karşınıza çıkan karakterlerin verdiği görevleri tamamlamalısınız. Tüm bunları 24 saate sığdırmak çok mümkün görünmeyebilir ancak unutmayın ki dünyada pek çok sporcu bu düzene uygun hayatlar yaşıyor.

Tabii işimizi ekstra zorlaştıran anlamsız detaylar da yok değil oyunda. Mesela karnımızı doyurmak için aldığımız yiyecekleri hemen oracıkta yiyemiyor, illa eve gidip dolabımızdan mideye indirmek zorunda bırakılıyoruz. Bu da otobüsle gidersek para, yürürsek zaman kaybı anlamına geliyor.

Tamam zor bir oyun yapılmak istenmiş anlıyoruz ancak aldığı yerde yemek yemeyi düşünemeyecek kadar beyin hasarı almış bir karakteri yönetmek zorunda da bırakılmasaydık keşke. Beyin hasarı demişken, pek tabii tüm bunların yanında bolca da dövüşmemiz gerektiğini zaten anlamışsınızdır. Karakterimiz geliştikçe öğrendiği yeni hareketleri planlayarak, bir antrenör edasında kenardan neler yaptığını izlediğimiz bir yapısı var oyunun. Müdahale edemiyor, yalnızca emeklerimizin başarıyla sonuçlanmasını ümit edebiliyoruz.