reklamı kapat

POPÜLER

Marvel vs. Capcom 3 Fate of Two Worlds inceleme

Oyun, kendi alanlarında iki ayrı fenomeni bir araya getiriyor. Bir tarafta jeton dolu ceplerin sorumlusu Capcom, bir tarafta çizgileri Holywood’a kadar ulaşan Marvel duruyor. Bu iki fenomen bizler için birlik oluyor ve şahane bir dövüş oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Birbirinden güçlü bu iki taraftan hangisinin kazanacağına ise siz karar vereceksiniz.

EVDE VURDU-KIRDI KEYFİ
Marvel vs Capcom’un bu yeni oyununda eski ile yeni bir arada muhteşem bir şekilde sunulmaya devam ediyor. Dövüş oyunu severlerin ilgi ile takip ettikleri serinin 3. oyunu raflardaki yerini aldı. Bir tarafta Spider-Man, Wolverine, Captain Amerika, bir diğer tarafta ise Ryu, Chun-Li, Devil May Cry’dan Dante oyunda dövüşmeyi bekleyen isimlerden yalnızca birkaçı. Sadece bu isimler bile eski arcadecilerin nabzını arttırmaya yeter. Oyun iki fenomeni bir araya getirdiği gibi eskinin klasikliği ile yeninin gerçekçiliğini de bir araya getiriyor. Her biri tek başına milyonlarca hayran kitlesine ulaşan bu karakterlere yepyeni efektler ve animasyonlar da eklenince tadından yenmeyecek bir dövüş oyunu çıkıyor karşımıza. Oyun, konsola daha uygun olduğu için karşımıza sadece konsollarda çıkıyor. Oyunumuz elbette sadece karşılıklı dövüş olarak sunulmuyor. Oyunda tek başınıza da oynayabileceğiniz bir senaryo modu mevcut. Senaryo modunda yine önceki oyunlarda olduğu gibi seçtiğimiz kahramanı dünyayı yok etmeye çalışan Galactus’a karşı savunup, onu yok etmeye çalışacağız. Bölüm geçişlerinde çizgi roman tarzı kullanıldığını görüyoruz. Oyunun en başındaki animasyon videosu, oyun sonlarında kendini göstermiyor. Yapımcılar her karakter için iki sayfalık bir çizgi-roman tarzı son uygun görmüş. Oyunun senaryo moduna genel olarak bakılacak olursa çok fazla üstünde durulmadığını söylemek yanlış olmaz. Yapımcılar çoklu moda çok daha fazla önem vermişler.

MEYDAN OKUYAN HERKESLE DÖVÜŞÜN
Oyunda senaryo modunun dışında çoklu oyuncu modu bulunuyor. Bu çoklu oyuncu modunda isterseniz bir arkadaşınızla kozlarınızı ekranda paylaşabilir, isterseniz de Online mod ile size meydan okuyan tüm oyuncularla kapışabilirsiniz. Bu haliyle bunun bir çoklu oyuncu oyunu olduğu söylenebilir. Eğer rekabetten hoşlanıyorsanız, çoklu oyuncu modunu denemelisiniz. Bir arkadaşınızı yanınıza alıp onunla birlikte bağıra çağıra oynamanın keyfi tartışılmaz.

ARCADE VE ÇİZGİ ROMAN ESİNTİLERİ
Sizi eski atari salonlarına döndürecek ayrıntıları bu oyunda gelişen oyun teknolojileriyle harmanlanmış bir biçimde görebileceksiniz. Menü de dahil olmak üzere karakter odaklı bir temaya sahip olan Marvel vs Capcom 3 Fate of Two Worlds, başından kalkamayacağınız bir dövüş oyunu tecrübesi vadediyor.

Marvel vs. Capcom 3 Fate of Two Worlds
Oyunda eski günlerin klasik tarzı ve modern gerçeklik bir arada.

OYNANABİLİRLİK
-4YILDIZ-

GRAFİK
-4YILDIZ-

EĞLENCE
-4YILDIZ-

SES – MÜZİK
-3YILDIZ-

PLATFORM
• PS3, XBOX 360

YORUMLAR