reklamı kapat

POPÜLER

Putin, Lenin ve I. Petro’ya özel Apple Watch tasarımları

İtalyan-Rus mücevher markası Caviar yeni Apple Watch tasarımlarıyla Rus liderleri onurlandırma düşüncesinde. Sınırlı sayıda ürettikleri Apple Watch tasarımları, Vladimir Putin, I. Petro ve Lenin’den izler taşıyor. Evet yanlış okumadınız, Vladimir Lenin.

Apple ürünlerinin lüks ve özelleştirilmiş versiyonlarıyla ilk kez karşılaşmıyoruz. Caviar da Apple Watch’a Rus esintileri getirmeye karar vermiş. Vladimir Putin’i onurlandırmak adına tasarlanan modelin liderlik, özgüven ve Rusya’nın kararlılığını simgeleyen izler taşıdı belirtiliyor ve saatte Putin’in imzası yer alıyor. Apple Watch’un Digital Crown’unun üzerinde ise Rusya Arması bulunuyor. I. Petro için yapılan versiyon ise Rusya İmparatorluğu’nu simgeleyen oldukça detaylı ve karmaşık şekiller barındırıyor. Her iki modelde de 18 ayar altın kullanılıyor.

Putin ya da I. Petro için yapılan modelleri beğenmediyseniz veya kafanız gerçekten çok karışıksa Caviar’ın “Lenin’i onurlandırmak için” tasarladığı modeli tercih edebilirsiniz. Kenarları Kremlin duvarlarıyla süslenmiş olan Apple Watch’un Digital Crown’unun üzerinde ise komünizmin simgesi olan orak ve çekiç bulunuyor. Ayrıca saatin kenarında Lenin’in anıtı yer alıyor. Kapitalizm ve komünizmi eşsiz(!) bir şekilde bir araya getirmeyi başaran bu versiyon pek çok kişide hayret uyandırcak gibi görünüyor. Caviar’ın bu özel tasarımlarının fiyatı ise yaklaşık 2.000 sterlin.