reklamı kapat

POPÜLER

Altın Putin portresiyle lüksün sınırlarını zorlayan Nokia 3310’un fiyatı dudak uçuklatıyor

İtalyan-Rus mücevher markası Caviar, Rus liderleri onurlandıran tasarımlarına bir yenisini daha ekledi. Geçmişte Putin, Lenin ve I. Petro’ya özel tasarladığı Apple Watch ve yine Putin için tasarlanan Samsung Galaxy S7‘den sonra firmanın yeni ürünü Nokia 3310 oldu.

Retro trendinin etinden sütünden yararlanmak isteyen Caviar, sıradan bir 3310’un kar etmeyeceğini düşünmüş olacak ki cihazı altınla süsleyip Putin kabartmasıyla taçlandırmış. Caviar’ın Nokia 3310’nu Supremo Putin adıyla servis ediliyor. Telefonun arkasındaki Putin kabartmasının hemen altında Rus Milli Marşı’ndan bir kesit yer alıyor. Telefonun ön tarafında da altın dokunuşunu görmek mümkün. Ana ekran tuşu da altın kaplama olan cihazda bu tuşun üstünde Rusya Federasyonu’nun resmi arması yer alıyor. Tabii böylesine ciddi bir tasarımın Nokia’nın sunduğu renk seçenekleriyle gelmesi elbette beklenemez. Siyah bir gövdeyle gelen cihazın kutusu da en az kendisi kadar gösterişli. Üstünde altın renginde Rusya Federasyonu resmi arması işlenen bordo bir kutu içinde gelen Nokia 3310 lüksün sınırlarını zorluyor. Tabii Caviar’ın bu cihazın 50 euroluk fiyatına ciddi bir ekleme yaptığını belirtmemize gerek yok. Vladimir Putin’li Nokia 3310’a sahip olmanın bedeli yaklaşık 3.700 dolar.

Caviar’ın bu özel üretim telefonlarının kimler tarafından kullanıldığını merak etmekle beraber bu tasarımların sadece Rus liderlerle sınırlı olmadığını da eklemekte fayda var. Firmanın resmi sitesinde yapacağınız küçük bir gezintide Donald Trump kabartmalı bir iPhone 7 bulabilirsiniz örneğin.