reklamı kapat

POPÜLER

Ses kayıtlarını organize eden mobil uygulama

Ses kaydeden uygulamalar denildiği zaten oldukça fazla alternatif bulunuyor ancak bunlar genellikler kullanıcıların asıl taleplerini karşılamayı başaramıyor. iPhone‘a özel geliştirilen Cassette ise sunduğu seçeneklerle kayıtları organize etmeyi kolaylaştırıyor.

Aslına bakarsanız Cassette’ye ses kayıt uygulaması olarak değil de, sesli bir not defteri olarak bakmak gerekiyor. Bu uygulama bünyesinde barındırdığı tüm özelliklerle birlikte sesli notlar almayı kolaylaştırıyor ve aradığınızı hızlıca bulmayı sağlıyor. Üzerine eğer isterseniz sesli kayıtlarınızın yazılı versiyonlarına da erişebiliyorsunuz. Ancak bu özelliği kullanabilmek için ekstra ödeme yapmak gerekiyor.

En temel özelliği ses kaydı olmasına rağmen Cassette’nin en dikkat çekici noktası uygulama içi düzenlemeler oluyor. Mesela bir ses kaydı yaratmak istediğinizde uygulama size bir soru yöneltiyor. Yeni bir dosya açmak mı istiyorsunuz, var olan bir dosyaya ekleme yapmak mı? Bu tercih doğrultusunda birbiriyle alakalı ses kayıtlarını aynı dosya altında toplayabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra ses kaydının belli noktalarına yer imi bırakabiliyorsunuz. Böylece kayıt içindeki belli bir noktayı bulmak için uğraşmanıza gerek kalmıyor. Neyin hangi dakikalarda olduğunu hızlıca bulabiliyorsunuz Kaydın yazıya dökülmesine gelince, bu özelliği sadece ilk 30 saniye için ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Örneğin 3 saatlik bir kaydı yazıya dönüştürmek için 10 dolar, 50 saat için ise 100 dolar ödemeniz gerekiyor.

Temel özelliklerini ücretsiz olarak kullanıma sunan Cassette‘ye dair temel bilgileri hemen aşağıda bulabilirsiniz.