reklamı kapat

POPÜLER

qualcomm, maserati

Qualcomm Snapdragon işlemcili Maserati Quattroporte GTS

Snapdragon mobil işlemcileriyle piyasanın adeta tek söz sahibi olan Qualcomm, işlemci teknolojisini otomobillere de taşıyor. CES 2015’te Qualcomm işlemcili Maserati GTS ile tanıtılan araç içi teknolojisi, geleceğin otomobilleri hakkında önemli ipuçları veriyor.

2015 model Maserati Quattroporte GTS ve Cadillac XTS’nin temel alındığı teknoloji konseptli araçlar, Snapdragon teknolojisiyle harmanlanarak yeniden yorumlandı. Kişiselleştirilen otomobillerde kullanılan teknolojiler arasında Qualcomm Snapdragon 602A otomotiv seviyesi işlemci, Qualcomm Gobi 3G/4G LTE kablosuz modemler, Qualcomm VIVE QCA6574 Wi-Fi ve Bluetooth modülü ile Qualcomm IZat RGR7640 GNSS modülü yer alıyor.

qualcomm, maserati
Qualcomm konsept otomobillerde Android işletim sistemli, çarpıcı görsel grafiklere sahip yüksek çözünürlüklü bilgi ve eğlence ekranları yer alıyor. Otomobillerin entegre araç içi özelliklerinin arasındaysa navigasyon, müzik, LTE-Broadcast üzerinden spor, haber ve eğlence içeriklerinin canlı yayını bulunuyor.

qualcomm, maserati
Gelişmiş güvenlik özelliklerinin yanı sıra entegre navigasyonlu şerit algılama, sürücü dikkatini dağıtan unsurlara karşı uyarılar, jest algılama, AllSeen Alliance’ın AllJoyn açık kaynaklı çerçevesi üzerinden araç kişiselleştirme, Qualcomm AllPlay akıllı içerik platformu aracılığıyla kişisel cihazlar üzerinden kablosuz ses yayını, akıllı telefon entegrasyonu, tüketici elektroniği ürünleri için esnek ve kablosuz şarj sağlayan Qualcomm WiPower, WiFi hotspot ve Bluetooth profil desteğini de içeren 4G LTE çok modlu internet bağlantısı da otomobillerin özellikleri arasında.

YORUMLAR