reklamı kapat

POPÜLER

Rap müziğin ikonik ismi Tupac’ın hayatını konu alan filmden yeni fragman [Video]

Rap müziğin ilahlarından Tupac‘ın hayatını konu alan All Eyez on Me filminden yeni fragman geldi. 2Pac’ın aktivist yönünü görmeye hazır olun.

1996 yılında silahlı bir saldırı sonucu 25 yaşında hayatını kaybeden 2Pac’ın kısa ama vurucu hayat hikayesi beyaz perdeye taşınıyor. Benny Boom tarafından yönetilen film 2Pac’ın sadece rapçi yanını değil aktivist yanını da gösteriyor. 2Pac’ın “gerçek ve anlatılmayan” hikayesini anlatan filmde Tupac Shakur’u Demetrius Shipp Jr., annesini Afeni Shakuru ise Danai Gurira canlandırıyor.

Film ismini 2Pac’ın 1996 yılının başında satışa sunulan dördüncü stüdyo albümü All Eyez on Me’den alıyor. 2Pac’ın çocukluğundan başlayan filmde onun aktivist yanını tetikleyen devrimci üvey babası, hareketli müzik yaşamı ve 2Pac’ın bilinmeyen yönleri harmanlanıyor. Annesi ve üvey babasının da üstünde bıraktığı etkiyle aktivist yaşama adım atan 2Pac, müziği bir araç olarak kullanıyor. Kısa sürede kitlelerin dikkatini çeken rap yıldızı, kısa ancak başarılı müzik hayatıyla adını tarihe yazdırmayı başarıyor. 2Pac’ın hızlı yükselişinden hapishane deneyimine kadar tüm hayatını konu alan biyografi, Jeremy Haft, Eddie Gonzalez ve Steven Bagatourian tarafından kaleme alındı.

Rap müziğin ikonik isminin hayatını konu alan film 16 Haziran‘da, 2Pac’ın 46’ncı yaş gününde gösterime girecek.