reklamı kapat

POPÜLER

Johnny Depp City of Lies

Johnny Depp’ten Biggie Smalls cinayetine odaklanan nefes kesen polisiye [Video]

Johnny Depp ve Forest Whitaker, Amerikan rap tarihinin en çok konuşulan cinayetlerinden biri olan Biggie Smalls cinayetini beyaz perdeye taşıyan filmde buluşuyor.

Billboard’un tüm zamanların en büyük 10 rapçisi listesinde adı bulunan Biggie Smalls sadece başarısıyla değil, Tupac ile olan husumeti ve ardından cinayetiyle de günümüze kadar ulaşmış isimler arasında yer alıyor. Tupac’in öldürülmesinin ardından şüpheli listesinde yer alan Biggie Smalls’un sonu ise ünlü rapçiden farklı olmuyor. Kırmızı ışıkta duran arabası içinde vurularak öldürülen Biggie’nin katili ise ne yazık ki bulunamıyor ve dosyası Tupac’ta olduğu gibi çözülemiyor. Bu hikaye de bizi City of Lies filmine getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yozlaşmış polisler, çözülemeyen cinayet

Biggie’nin hikayesi her ne kadar Tupac gölgesinde kalmış olsa da City of Lies, o dönemin hem polis kuvveti içindeki hem de rap camiasındaki karmaşayı gözler önüne seriyor. Johnny Depp‘in dedektif Russell Poole rolüne büründüğü fragmanda ise can alıcı bir cümle geçiyor: “Böyle bir cinayet ancak polis onu çözmek istemiyorsa çözümsüz kalır.” Filmin konusu ise şu şekilde. Poole, yıllarını harcamasına karşın kariyerinin en büyük davalarından birini çözemez. Kariyerini ve unvanını korumak için umutsuzca hareket eden gazeteci Jack Jackson (Forest Whitaker) ise bunun sebebini araştırmaya karar verir. 20 yılın ardından gerçeğin peşine düşen ikili yalanlar ve yozlaşmayla dolu bir maceranın başrolü olarak bulur kendini.

Film 7 Eylül‘de vizyondaki yerini alacak. Fragmanı haberin üzerindeki videodan izleyebilirsiniz.