reklamı kapat

POPÜLER

razer

Razer’dan oyun deneyimini farklı boyuta taşıyan mekanik klavyeler [Video]

Razer, yeni Razer Huntsman Premium oyuncu klavyesi serisini tanıttı. İkiliden Razer Hunstman Elite, her iki klavye için de hazırlanmış bütün özelliklerin yanında medya tuşları, bileklik dinlenme yeri ve alttan aydınlatmayı da yanında getiriyor.

Her iki cihaz da Razer Hunstman klavye performansını sizlere sunarak yeni anahtar teknolojisi Opto-Mechanical Switch’i tanıtıyor. Optik teknolojiden temel alan Opto-Menchanical Switch’te her anahtar içinde yer alan kızılötesi ışıklar harekete geçirme  komutunu, tuşa basıldığı anda algılıyor. 1.5 mm’lik harekete geçirme noktası sayesinde Razer Opto-Menchanical Switch, standart mekanik anahtarlardan yüzde 30 daha yüksek tutarlılık gösteriyor. Razer Opto-Menchanical Switch kullanıcılara dokunuş hissini (tactility) yok etmeden daha hızlı bir performans sunuyor.

100 milyon basış tuş ömrüne sahip Razer Opto-Menchanical Switch teknolojisi klavyeler bu şekilde standart mekanik klavyelerden iki kat daha uzun kullanım süresini de garantiliyor. Optik harekete geçirme teknolojisi ve her anahtarın etrafında ayrı ayrı bulunan metal tuş sabitleyici çubuk sayesinde daha az oynar parça bulunurken harekete geçirme komutu verildiği sırada fiziksel bir temas gerçekleşmiyor. Bu da klavyenin aşınma oranını yarı yarıya indirerek Razer Huntsman’i daha tutarlı ve yıllara karşı dayanıklı kılıyor.

Huntsman Elite klavye özellikleri

Razer Huntsman Elite, atanmış medya kontrol tuşları ile hızlı ve kolay erişim sağlıyor. Her biri üç farklı dokunma hissine sahip medya tuşları ve çok fonksiyonlu dijital tuş takımı, Razer Synapse 3 ile programlanarak bir bakıma sınırsız sayıda tuş bağlama, makro ve ışıklandırma efekti opsiyonları sunuyor. Kullanıcılar bu alanda diledikleri kadar özelleştirme de yapabiliyor.

Daha öncesinde Razer Ornata Chroma ve BlackWidow Chroma V2 ile tanıtılan mıknatıslı tak-çıkar özelliğine sahip deri kaplı bileklik çubuğu da uzun oyun seanslarında konforunuzu düşünen Huntsman Elite serisi ile gelmeye devam ediyor.

Öte yandan Hunstman Elite’i ilk yapan özellik ise kişisel ayarlarınızı hem cihaz üstüne hem de buluta kayıt yapabildiğiniz hibrit sistem. Tam anlamı ile kendinize göre ayarladığınız klavyenizin bu özelliğini kaydedebilir ve dilerseniz diğer ayarlarınıza hem cihaz üzerinden hem de bulut aracılığı ile dilediğiniz her yerden erişebilirsiniz.

Razer’ın yeni ürünlerinin fiyatları ne olacak?

Razer Huntsman’in yurt dışı fiyatı yaklaşık 160 euro, Huntsman Elite’in fiyatı ise yaklaşık 210 euro.

Video