reklamı kapat

POPÜLER

Razer Huntsman V2

Dünyanın en hızlı klavyesi Razer Huntsman V2 ile tanışın

Bu aralar ürün gamını hızlı şekilde büyüten Razer, bugün karşımıza dünyanın en hızlı klavyesi Razer Huntsman V2 ile çıktı.

Kısa süre önce bir Xbox / PC kontrolcüsü ve mobil oyuncular için parmak kılıfı çıkaran Razer, “dünyanın en hızlı klavyesi” ibaresiyle dikkat çeken Razer Huntsman V2 ile kişilere iki farklı versiyon sunuyor. İki model arasındaki en büyük fark sayısal tuş takımı oluyor.

“TKL” modelini sayısal tuş takımı olmadan hazırlayan firma, ürünlerde ortak olarak aynı temeli kullanıyor. Teknik olarak baktığımız zaman Huntsman V2, oyuncu ve kullanıcı geri bildirimlerine göre iyileştirilmiş ve ince ayar yapılmış Razer 2. Nesil Doğrusal Optik (Linear Optical) Anahtarlarla birlikte sunuluyor.

Firmaya göre model üzerinde yapılan iyileştirmelerin en başında, kullanım sırasında tuşun dibe vurduğu “gıcırtıyı” azaltmak için bir silikon ses sönümleyicinin eklenmesi yer alıyor. Bunun yerini aldığı modelde göre ciddi fark yarattığı aktarılıyor. Ayrıca klavyede özelde “kaydırıcı” uygulaması da bulunuyor.

Peki bir klavye nasıl dünyanın en hızlısı olabiliyor? Klavyede “en hızlı” ne anlama geliyor? Firmanın bu konudaki açıklaması şöyle:

“Geri dönüş gecikmesi bulunmayan, Razer 2. Nesil Doğrusal Optik Anahtarlar, Razer HyperPolling Teknolojisinden yararlanarak standart klavyelerin 1000 Hz yoklama oranını aşarak 8000 Hz gibi inanılmaz bir gerçek yoklama oranına ulaşıyor. Bu iki yüksek hızlı, yüksek performanslı teknolojinin birleşimi, Huntsman V2’nin dünyanın en hızlı çalışan ve en hızlı tepki veren oyun klavyesi olmasını sağlıyor.”

Kablolu olarak görev yapan klavye, Razer Chroma aydınlatmayı eksik etmiyor ve programlanabilir butonları da bünyesinde taşıyor. Modelin sayısal tuş takımı olmayan sürümü 150 dolardan, büyük sürümü 190 dolardan başlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünyanın en hızlı klavyesi Razer Huntsman V2 için firma şunları söyledi

Razer’in Çevre Birimleri İş Birimi Satış ve Pazarlama Müdürü Chris Mitchell, “Orijinal Huntsman ile bir ilke imza atarak Optik Anahtarları ana akım oyunlara ilk kez getirdik” dedi. “Yeni Huntsman V2 serisindeki iyileştirmeler ve yükseltmeler artık oyunculara daha yumuşak, daha hızlı yanıt veren ve eskisinden daha sessiz yüksek performanslı, oyun odaklı bir klavye sağlıyor.”

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept