reklamı kapat

POPÜLER

Recontact:London

Recontact:London oyuncular ile buluşmaya hazırlanıyor

Kurucu ortakları arasında Simay Dinç’in yer aldığı Recontact Games‘in yeni oyunu Recontact:London oyuncular ile buluşmaya hazırlanıyor.

Steam sayfasına direkt olarak burada ulaşabileceğiniz, geliştirici ekibinin başında Can Aksoy’un, yapımcılığını Simay Dinç’in yaptığı Recontact serisinin son oyunu, üç yıllık bir çalışmanın ardından 2021’in ilk çeyreğinde Steam ve mobil platformlarda yerini almaya hazırlanıyor. İstanbul’da kurulmuş Indie bir ekip olmasına rağmen produksiyonun benzersiz olabilmesi için Londra’dan Tokyo’ya Oxford’dan Moskova’ya kadar global partnerlerle Triple A kalitesinde bir oyun çıkarmayı hedefleyen Recontact Games, Oxford’da kurulmuş SIAD mimari ekibiyle Londra’da seçilmiş tarihi binalarda 3D Lazer tarama sistemi kullanmış. Photogometrik tasarımlar ile oyunun içine yerleştirilen tarihi binalarda ip uçlarını aramak görsel bir zevke dönüşmüş. Oyunun başrol koltuğunda ise Game of Thrones’ta Whitewalker olarak karşımıza çıkan, Doctor Who, Clash of Titans gibi projelerde yer almış ünlü ingiliz aktör Ross Mullan yer alıyor.

Recontact:London için Steam’de yapılan açıklama tam olarak şöyşe

Tamamı gerçek görüntülerden oluşan, birbirinden tamamen farklı 5 bulmaca mekaniğini hikaye ilerledikçe keşfettiğin, güvenlik kameralarından ve uydu görüntülerinden şüphelileri bulabildiğin, Sinema gerçeklikliğinde olay yeri incelemesi yapabildiğin, bitmeyen ve sürekli güncellenecek bir hikaye akışıyla Recontact Londra başka hiçbir oyuna benzemiyor!

Bir gün polis departmanında telefonun çalar ve geceyarısı Londra’da bir bankanın güvenlik kamerasında bir hayaletin görüntülendiği haberini alırsın. Bir anda bu haber tüm ülkede gündem olur ve bu sırrı çözmek için görev sana devredilir. Güvenlik kameraları görüntüleriyle Londra sokaklarında hayaletin izini sürdükçe, soruşturmanın aslında ne kadar ciddi ve derin bir olayın parçası olduğunu keşfedersin. Daha fazla spoiler yok, bundan sonra hikayeyi keşfetmek tamamen senin elinde!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başrol tabii ki sensin ama hikaye ilerledikçe karşına çıkacak diğer oyuncular arasında dünyaca ünlü dizi ve filmlerde rol almış Ross Mullan de var. Onun sırlarını Londra sokaklarında keşfetmeye hazır mısın?

Recontact Liderlik sıralaması sayesinde dünyadaki diğer oyuncularla mücadele et ve en iyi siber-dedektifin kim olduğunu onlara göster!

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken yeni telefon konsepti