reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series S

Xbox Series S fiyatı en düşük seviyede

Xbox Series S modelinin fiyatında indirim yapıldı. Bir satış kanalı tarafından yapılan indirimde konsolun fiyatı 5.399 TL‘den 4.499 TL‘ye geriledi.  Ailenin en güçlü üyesi Series X olsa da Series S modeli de sunduğu güçlü özelliklerle dikkat çekiyor.

Xbox Series S abisi ile aynı güçte bir işlemciyle geliyor ve 4K oyunculuğa odaklanmıyor. 4 teraflop gücünde bir GPU’yu bünyesinde barındıran modelde 10 GB GDDR6 RAM bulunuyor. Sekiz çekirdekli AMD Zen 2 işlemcisinin yer aldığı konsol direkt olarak 1440p 60 FPS oyunculuğu mümkün kılıyor. Series S’te 512 GB SSD kullanılıyor. Konsolda Ray Tracing desteğinin olduğunu da belirtmek gerekiyor. Series S, Xbox One X’ten CPU tarafında 4 kat, GPU tarafında ise 3 kat daha güçlü bir seçenek oluşturuyor. Xbox Game pass aboneliğini kullanan kullanıcılar çok sayıda oyunu ücretsiz olarak konsol üzerinden oynayabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox Series S haricinde Xbox Series X ne gibi bir deneyim vadediyor?

Konsol her biri 3.8 GHz hızında çalışacak sekiz çekirdekli özel 7 nm AMD Zen 2 işlemci ve toplam 12 teraflops AMD RNDA 2 GPU yani ekran kartı üzerine kuruluyor. 16 GB GDDR6 bellek üstüne kurulan konsol, çok yüksek hız sunan 1TB boyutunda özel NVME SSD depolama birimine sahip. Kompakt bir yapı kurmak adına iki farklı anakartın kullanıldığı konsol, üstüne yerleştirilen 130 mm fan ile serin tutuluyor. Xbox Series S

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Boston Dynamics’ten güldüren dans videosu