reklamı kapat

POPÜLER

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2’nin devasa indirme boyutu

Rockstar Games’in heyecanla beklenen oyunu Red Dead Redemption 2, ön indirmeye sunuldu. Cihazınızda bol bol yer açmanız gerekecek.

26 Ekim‘de çıkışını gerçekleştirecek olan Red Dead Redemption 2, oyuncular için ön indirmeye sunuldu. PS4 ve Xbox One’da yerini alacak olan oyun oyuncularla buluşmaya hazırlanıyor. Ancak bunun için konsolda hayli yer açmanız gerekebilir. Çünkü oyunun ön indirme boyutu PS4 için 99 GB, Xbox One X içinse 107 GB. Bunun yanı sıra PS4 kullanıcılarının 99 GB’lık indirme boyutu dışında indirmenin tamamlanması için 50 GB’lık daha ek alana ihtiyaç olduğunu belirtelim. Yani PS4’ünü tam kapasite kullanan oyuncuların en az 150 GB’lık alan açması gerekiyor. Oyun indirmeyi tamamlandığında ise 99 GB’lık yer kaplayacak elbette.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Red Dead Redemption 2 Türkiye fiyatı

Oyunun kapladığı alan bir yana Türkiye’deki oyuncular için oyunun fiyatı da büyük bir sorun. Çünkü oyun her iki konsol için de 470 TL fiyatla satışa sunuluyor. Oyunu ön sipariş vermeniz durumunda elde edeceğiniz ek içerikler ise Savaş atı, kaçak hayatta kalma kiti, Red Dead Redemption 2 hikaye modu için nakit bonusu, sahip olduğunuz konsol için GTA Online’da harcayabileceğin 500.000 GTA Doları olarak belirtiliyor.

Oyunun konusunu kısaca özetlemek gerekirse, Rockstar Games’in hazırladığı oyun 1899’da geçiyor. Vahşi Batı dönemi yavaş yavaş sona ererken, kanun adamlarının kanunsuz çeteler üzerindeki baskısı artıyor. Blackwater soygununda işleri ters giden Artur Morgan ve Van der Linde çetesi ise kaçıyor. Federal ajanlar ve en iyi ödül avcılarının amansız takibi altında çete üyeleri hayatta kalabilmek için soygun, yağma ve dövüşmeye devam ederek Amerika’nın kalbindeki çetin toprakları geçmek zorunda kalıyor.

Red Dead Redemption 2 Oynanış fragmanı