reklamı kapat

POPÜLER

PUBG

PUBG’nin tüm PC oyuncularına hazırladığı “özür” hediyesi

Geçtiğimiz günlerde bazı bölgelerdeki PC oyuncularının yaşadığı sıkıntı sebebiyle PUBG tüm PC oyuncularından bir hediyeyle özür diledi.

PUBG oyuncularının bazıları geçtiğimiz günlerde serverlara bağlanmakta büyük sorun yaşadı. PC oyuncularını kapsayan bu problem “Network Lag Detected” uyarısıyla oyuncuların oyuna girmesini engelliyordu. Durumu kısa sürede fark eden geliştirici ekip üzerinde çalıştıklarını da Twitter’dan duyurmuştu. Ancak oyuncuların bölünen oyun keyfinin yarattığı hoşnutsuzluk sebebiyle oyuncular için küçük bir sürpriz de duyuruldu. Sadece PC oyuncularına özel bir hediye hazırlayan ekip, oyunculardan özür dileyerek bu sorunu telafi etmeye hazırlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

23 Ekim’e kadar PUBG PC oyuncularına dağıtılacak

Hediye olarak PC oyuncularına kırmızı kulaküstü kulaklıklı siyah bir bere ve 20.000 Battle Point (BP) hediye edilecek. Ancak hediyeye erişimin de bir süresi bulunuyor. Yapılan açıklamaya göre, hediyeyi alabilmek için 23 Ekim‘e kadar oyuna giriş yapmış olmanız gerekiyor. Türkiye saati ile o tarihte sabaha karşı 3’e kadar oyuna girmezseniz hediyenin süresi doluyor. Oyuna girdikten sonra ekranın sağ üstünde yer alan Player Care Package ikonundan ödülü hesabınıza ekleyebilirsiniz. Kulaklığın Steam markette satılamayan bir eşya olduğunu da merak edenler için ekleyelim.

Geliştirici ekibin bu küçük sürprizi ise oyuncuları pek de etkilemiş gibi görünmüyor. Oyunun daha ciddi geliştirmelere ihtiyacı olduğunu belirten kullanıcıların yanı sıra bu küçük hediyenin anlamsız olduğunu düşünenler de bulunuyor.

İlginizi çekebilir

Sızdığı iddia edilen Harry Potter oyunu