reklamı kapat

POPÜLER

PUBG

PUBG, kutu açma sistemindeki önemli değişikliği duyurdu

PUBG oyuncularını önümüzdeki ay oyun içi bir değişiklik bekliyor. Oyun içindeki kutu sisteminin işleyişi aralık ayında değiştiriliyor.

Popüler Battle Royale oyunu PUBG, düzenli olarak oyun deneyimini geliştirecek değişim ve güncellemeleri yaparken; bu kez oyun içi harcama sistemiyle ilgili yeni bir değişiklik yapacağını duyurdu. PUBG’nin pek çok benzer oyunda olduğu gibi bir “kutu açma” sistemi bulunuyor. Bu kutular içinde rastgele çeşitli kozmetikler yer alıyor. Kilitli kutuları açmak içinse anahtar almanız gerekiyor. Bu anahtarlar oyun içi parayla değil gerçek parayla satın alınıyor. Oyun içinde 2,5 dolara satılan anahtarlar Steam’in çevrim içi mağazası ve benzer yerlerde farklı fiyatlandırmalarla karşımıza çıkabiliyor. 18 Aralık‘tan itibaren ise bu sistem değişiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PUBG kutuları oyun parasıyla açılacak

Yeni güncellemeyle beraber artık kutular PUBG’nin oyun içi para birimi olan BP ile açılabilecek. Bu para birimini oyunu oynayarak da kazanmak mümkün. BP ile alınan rastgele kutular ise anahtar gerekliliği sunanlardan olmayacak. Kilitli kutular tamamen rafa kaldırılıyor anlayacağınız. Halihazırda satın almış olduğunuz ya da Steam üzerinden satın alınan kilitli kutular ise uygun anahtarla açılabilecek. Mevcut kutunuzu aynı zamanda satabilir ya da halihazırda edinilmiş ve satışa çıkarılmış kilitli bir kutuyu yine Steam gibi çevrim içi mağazalardan alabilirsiniz. Ancak yeni kutuların önü 18 Aralık’tan itibaren kapatılıyor. PUBG tarafından yapılan açıklamanın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Fortnite oyuncularına Star Wars sürprizi