reklamı kapat

POPÜLER

Red Faction II: Guerrilla

 - Güncelleme: 13 Ağustos 2009 00:14

GO WITH MY VISION
Guerrilla, ilk Red Faction’dan yaklaşık 50 yıl sonrasını konu alıyor. Bu süre zarfında yönetimi iyice eline geçiren EDF kuvvetleri, halk ve işçiler üzerindeki baskısını da oldukça artırmış durumda. Çalışma koşulları ve vergiler ağırlaştırılmış, yıllar önceki başkaldırıdan korkulduğu için de işçilerin her hareketi izlenir olmuş. İşte biz de böylesi bir ortamda yeniden toparlanmakta olan Red Faction’a davet edilen Alec Mason’ın kontrolünü elimize alıyor ve daha ilk görevden korkunç bir şekilde eğlenmeye başlıyoruz. Zira ekranda görülen ne varsa sonsuza kadar yerle bir edebiliyorsunuz. Elinize aldığınız devasa çekicinizle binaları ve duvarları yıkıp kendi yolunuzu açabiliyorsunuz. Öncelikle Guerrilla’nın GTA benzeri açık uçlu bir oynanışa sahip olduğunu belirtelim. Yürüyerek ya da çeşitli araçlarla kocaman bir haritada her yere gidebiliyorsunuz. Elbette ki harita üzerinde gitmeniz gereken yerler, görev alabileceğiniz, cephane tazeleyebileceğiniz yerler işaretli durumda.

LIGHT UP THE FIRE
Oyunda bir yerleri yıktıkça hurda parçaları ortaya çıkıyor. Bu hurda parçaları oyundaki hemen her şeyiniz. Çünkü bu parçalar para yerine geçiyor ve aklınıza gelebilecek ne varsa bu parçaları satarak alabiliyorsunuz. Sadece silah ya da cephane değil, aynı zamanda silahlarınız ve diğer ekipmanlarınız için upgrade sistemlerini de yine bu parçaları satarak alabiliyorsunuz. Kısacası bir yerleri dağıttıktan sonra kalıntıların arasında şöyle bir gezin.

RIGHT ON THE POWER*
Açıkçası Guerrilla hakkında söylenebilecek çok şey var. Oyun süresi oldukça uzun, görevler çeşitli, teknik özellikleri ise yeterli. Hatta senaryo bile zaman zaman oldukça merak uyandırıcı olabiliyor. Ne yalan söyleyelim Guerrilla için pek de umutlu değildik ancak oyun resmen bizi ters köşeye yatırdı. Mutlaka deneyin.

*Mell – Red Faction

OYNANABİLİRLİK
-4YILDIZ-

GRAFİK
-4YILDIZ-

EĞLENCE
-5YILDIZ-

MÜZİK
-4YILDIZ-

YAPIMCI
VOLITION

DAĞITICI
THQ

PLATFORM
PC, PS3, XBOX 360

İLGİLİ HABERLER