reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi
Xiaomi Redmi

Redmi imzalı iki bütçe dostu akıllı telefon geliyor!

Xiaomi alt markası Redmi, ürün gamına çok yakında iki model daha ekliyor. Bütçe dostu sınıfını hareketlendirecek modeller yolda bulunuyor.

Advertisement

Firmanın ilk modeli Redmi 8 oluyor. Geçtiğimiz gün de bazı bilgileri çıkan telefon, kesin olarak 9 Ekim tarihinde Hindistan merkezli olarak lanse ediliyor. Bildiğimiz kadarıyla damla çentikli bir tasarıma sahip olan cihaz, altında kalın bir çerçeveye sahip. Parmak izi sensörü arkasında olan akıllı telefon, 6,21 inç 729p+ bir ekranla geliyor. Gövdesinin plastik olduğu açıklanan telefon, gücünü Snapdragon 439 işlemciden ve 3 GB RAM‘den alıyor. 64 GB dahili depolaması bulunan cihaz, önünde 8 megapiksel, arkasında ise 12 megapiksel + 2 megapiksel derinlik olmak üzere çift kamera taşıyor. Pilinin tam 5.000 mAh olduğu açıklanan model, sevindirici şekilde USB-C portunu taşıyor ve 3,5 mm kulaklık girişini de unutmuyor. Fiyatının 100 dolar altında olacağı aktarılan cihaz, Türkiye pazarı için de oldukça uygun bir model gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi 8 dikkat çekiyor ancak esas dört arka kameralı yeni bir modeli müjdesi veriliyor

Bu modelin arkasında dikey olarak konumlandırılmış dörtlü kameranın olacağı dışında bir bilgi bulunmuyor. Ancak firma modelini “herkes için dörtlü kamera” şeklinde lanse ediyor. Bu açıdan modelin fiyat performans konusunda çok iddialı olacağı düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de de satılacak Redmi Note 8 Pro